Çoğu kişi belki de aynı şeyi yapardı değil mi? Goldman Sachs'ta 14 yıl çalıştıktan sonra, bir bankacının Dogecoin varlıklarından büyük kazançlar elde ettiği için firmadan ayrıldığı bildirildi.

Goldman Sachs Yöneticisi Dogecoin İle Milyoner Olduktan Sonra İşten Ayrıldı

Çoğu kişi belki de aynı şeyi yapardı değil mi? Goldman Sachs'ta 14 yıl çalıştıktan sonra, bir bankacının Dogecoin varlıklarından büyük kazançlar elde ettiği için firmadan ayrıldığı bildirildi.

Kıdemli yönetici DOGE sayesinde milyoner oldu

Londra'daki bankacılık devi Goldman Sachs'ın kıdemli bir yöneticisinin, meme tabanlı bir kripto para birimi olan Dogecoin'de (DOGE) servet kazandıktan sonra şirketten ayrıldığı bildirildi.

The Guardian Salı günü, Goldman Sachs'ın eski genel müdürü ve yükselen piyasa satışları başkanı Aziz McMahon'un, iddiaya göre DOGE holdinglerinden büyük kazançlar elde ettikten sonra yatırım bankasından istifa ettiğini bildirdi.

Raporlar McMahon'un Dogecoin holdinglerinden ne kadar para kazandığını tam olarak belirtmese de, kaynaklar bunun önemli bir meblağ olduğunu iddia etti ve DOGE'nin bu yıl %1000'in üzerinde değer artışı sağladığını belirtti.

Kaynaklara göre, finans uzmanı kişisel bir hesap kullanarak kripto para yatırımı yapıyordu ve Goldman Sachs için kripto para ticareti yapmıyordu.

Dogecoin, ilgili internet arama sorgularının sayısında en büyük kripto para birimi Bitcoin'i (BTC) geride bırakarak, son zamanlarda defalarca önemli kilometre taşlarını kaydetti. CoinMarketCap'ten alınan verilere göre, 2021'in başından bu yana Dogecoin, en hızlı büyüyen dijital para birimi olarak ortaya çıktı ve bugüne kadar % 13.500'e varan büyüme kaydederek, sadece 0,005 $'dan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,68 $'a yükseldi.

2013 yılında IBM yazılım mühendisi Billy Markus ve Adobe mühendisi Jackson Palmer tarafından piyasaya sürülen Dogecoin, Shiba Inu içeren popüler "Doge" memesine dayanan bir kripto para birimidir ve şaka olarak yaratılmıştır.

Bir başka köpek tabanlı kripto para birimi son zamanlarda yükselişte. Dogecoin taklitçisi Shiba Inu (SHIB) dün tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırdıktan sonra, yazı yazarken% 13 düşüşle 0,000028 dolardan işlem gördü.

Dogecoin tüm zamanların en yüksek seviyesinden 0.70 $ 'ın üzerine çıkmasına rağmen, köpek tokenleri şaşırtıcı düzeyde popülerlik çekmeye devam ediyor, DeFi "blue-chip" Yearn Finance tartışmasız en önde gelen ekip olarak ortaya çıkıyor. WOOFY tokenının piyasaya sürülmesiyle fiyat önemli ölçüde arttı.

Ancak erken atlayan YFI hayranları, koinin fiyatın stratosfere doğru yelken açtığını gören faydasını tam olarak anlamamış olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ