Bitcoin fiyatlarında yaşanan düzelmenin ardından fiyatlar, 43 bin dolar bandına kadar geriledi.

Bitcoin fiyatlarında yaşanan düzelmenin ardından fiyatlar, 43 bin dolar bandına kadar geriledi. Fiyatlardaki düşüşte Bitcoin madenciliğin önemli merkezleri arasında yer alan Kazakistan’da yaşanan olaylar etkili oluyor. Fiyatlarda yaşanan bu türbülansa rağmen Goldman Sachs uzmanları uzun vadede Bitcoin fiyatları hakkında oldukça iyimser tahminlere sahip.

Bitcoin, altın ve bir grup yatırım aracı, uzun vadeli birikim aracı olarak adlandırılıyor. Bu piyasa içerisinde Bitcoin’in aldığı pay sadece %20 civarında. Goldman Sachs analistleri, önümüzdeki 5 yıl içerisinde Bitcoin’in %20’lik payını %30 düzeyine çıkarabileceğini düşünüyor. Eğer Bitcoin, birikim araçları içerisindeki payını %30 seviyesine çıkarırsa Goldman Sachs’e göre fiyatları da pek ala $100K’yı bulabilir.

Goldman Sachs önümüzdeki 5 yıl içerisinde Bitcoin fiyatlarında yıllık bazda ortalama %17’lik bir değer artışı bekliyor.

Bitcoin, altın karşısında bazı avantajlara sahip. Daha kolay saklanabiliyor ve transferi de daha kolay gerçekleştirilebiliyor. Ancak altın ise binlerce yıllık süregelen bir değer birikim aracı. Bitcoin’in altın karşısında bazı avantajlara sahip olması nedeniyle “dijital altın” olarak adlandırılıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ