GoldMoney Insight’ın araştırma başkanı Alasdair Macleod, fiat para birimlerinin yıl sonuna kadar gidebileceğini söylüyor.

GoldMoney Araştırma Sorumlusu: Fiat Para Birimlerinin Durumu Bu Gelişmeye Bağlı

GoldMoney Insight’ın araştırma başkanı Alasdair Macleod, fiat para birimlerinin yıl sonuna kadar gidebileceğini söylüyor.

RT’nin Kesier Raporu ile yaptığı röportajda konuşan Macleod, geleneksel fiat para birimlerinin koronavirüs pandemisi tarafından üretilen dengesiz pazarlar yoluyla mücadele etmek için mücadele edeceğini iddia etti.

Çok büyük bir krizle karşılaştık.

Macleod, ABD Federal Rezervinin son birkaç on yıldır hükümet fiat para birimlerinde ve menkul kıymetlerinde yanlış bir değer sürdürdüğünü ve şu anda devam eden ekonomik erime ışığında bu durumun ortaya çıktığını savundu.

Ve bir bütün olarak finansal varlıklardaki yanlış değer seviyesi dağılmaya başlıyor; Fed kontrolünü kaybediyor.

Araştırma ekonomisti, küresel ekonomiye “niceliksel gevşeme” sağlamak için ABD ve dünyadaki fiat-baskının hızlandığını açıkladı.

Macleod, “bu yılın sonunda, tüm finansal varlık endüstrisinin çöktüğünü değil, fiat para birimlerinin de onunla gittiğini bulmak bizi şaşırtmamalı” diyor.

 Çarşamba günü, ABD Kongresi ve Beyaz Saray, virüsten etkilenen işletmelere ve ailelere ekonomik rahatlık sağlamak için benzeri görülmemiş 2 trilyon dolarlık bir paket açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ