Golix.io Afrika kripto para borsası

Golix.io eski adı ile bitcoinfundi, Zimbabve bitcoin kripto para borsasıdır. Kendisi ile tanışmam bazı haberleri araştırırken olmuştur. İlginçtir ki, ülkedeki hiper enflasyondan dolayı ülke vatandaşları bitcoine yönelmiş ve bunun sonucunda inanılmaz bir talep oluşmasıyla bitcoin fiyatları global piyasanın çok üzerinde seyretmeye başlamıştır. Ülkedeki krizden dolayı insanların bitcoine yönelmeleri aslında iyi bir durum ve iyi bir yatırım olmuş gibi duruyor.

Hükümet kredi kartı ödemelerini durdurduktan sonra nakit akışınıda kısıtlayınca bitcoin kullanımı katlanarak artmış ve kurumlarda artık bitcoin kabul etmeye başlamışlar. Aslında mevcut oldukları durum bir nevi fiziksel para olmadan kripto paralarla işlem yaparak günlük hayata devam edilebilirmi sorusunun yanıtı olma yolunda ilerlemekte.

Gelelim pariteye, evet arkadaşlar BTC/USD paritesi golix.io da tam tamına 7200$. Arbitraj amaçlı aslında kullanılabilinecek güzel bir avantaj gibi duruyor. Fakat şahsen ben Afrika borsası olduğu için pek güvenmiyorum. Hacimleride çok fazla olmadıgından, diğer yandanda banka ödemesi alabilmek için bazı zorluklar olduğundan durum biraz imkansızlaşıyor. Aslında size bu yazıyı hazırlarken göstermek istediğim bitcoin fiyatının 2017 yılında farklı borsalarda nereye kadar geldiğini örneklemekti. Sanırım 2018 kripto paraların yılı olacak gibi duruyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ