Yeni bir rapora göre, Google'ın ana şirketi Alphabet, Eylül 2021 ile Haziran 2022 arasında 1,5 milyar dolar yatırım yaptı ve diğer herhangi bir halka açık şirkete kıyasla blockchain işine en fazla sermayeyi yatırdı.

Google, Blockchain Şirketlerine 1,5 Milyar Dolarlık Yatırım Yapıyor

Yeni bir rapora göre, Google'ın ana şirketi Alphabet, Eylül 2021 ile Haziran 2022 arasında 1,5 milyar dolar yatırım yaptı ve diğer herhangi bir halka açık şirkete kıyasla blockchain işine en fazla sermayeyi yatırdı.

Alphabet  Google  arasında en derin finansmana sahip yatırımcı olarak ortaya çıktı. Blockchain ve kripto şirketlerine yatırım yapan en büyük 40 kamu kuruluşu tarafından yayınlanan güncellenmiş bir blogda, 17 Ağustos'ta Block data.

*Firma, dört şirkete odaklanarak blok zincirine 1,5 milyar dolar harcadı:

*Dijital varlık saklama platformu yangın blokları

*Web3 oyun geliştiricisi Elegant Labs Bitcoin altyapı aracı Gerginlik

Girişim sermayesi şirketi Dijital Para Birimi Grubu

Google, geçen yıl, 601.4 milyon dolarlık önemli ölçüde daha küçük olan bağış toplama çabasını, Style Labs, Alchemy, Blockchain.com, Cello, Helium ve Ripple dahil olmak üzere 17 blockchain tabanlı firma arasında çeşitlendirdi.

Google'ın blok zincirine artan yatırımı, diğer en iyi şirketlerle tutarlıdır. 6 milyar dolarlık halka açık 40 şirketle karşılaştırıldığında, bu süre zarfındaki yatırım Ocak 2021 ile Eylül 2021 arasında 1,9 milyar dolar ve 2020 yılının tamamında 506 milyon dolar.

 Diğer büyük kurumsal yatırımcılar arasında varlık yönetimi şirketi bulunmaktadır. Black Rock, 1,11 milyar dolarlık yatırımla yatırım bankacılığı şirketi Morgan Stanley'e ve toplam 979,2 milyon dolarlık yatırımla elektronik şirketi SAMSUNG'a 1,17 milyar dolarlık yatırım yapıyor.

Morgan Stanley ve BlackRock, yalnızca iki ila üç şirkete yatırım yaparak daha sağlam bir yaklaşım benimsedi. Ancak Samsung en aktif yatırımcıydı ve yatırım yaptı. 13 şirket.

Veriler ayrıca şirketlerin bazı teklifler sunduğunu da ortaya koydu. Değiştirilemeyen token  NFT çözümleri en popüler yatırım olmuştur. Kalan fonlar isteklilere gitti. Hizmet olarak Blockchain (BaaS) altyapısı, akıllı sözleşme platformları, ölçeklendirme çözümleri ve dijital varlık saklama platformları.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ