Google, son iki gün içinde Polygon ile yeni bir ortaklık başlatarak ve web3 hızlandırıcı programını genişleterek web3 endüstrisindeki katılımını derinleştirmeye devam ediyor.

Google Bu Altcoin İle Ortaklığını Duyurdu

Perşembe günü Google Cloud, Polygon'un PoS Zinciri, zkEVM ve Supernets ölçeklendirme çözümlerini geliştiren geliştiricilere araç ve altyapı sağlamak için Polygon ile "çok yıllı stratejik ittifaka" girdiğini açıkladı.

Google, iki firma arasındaki anlaşmanın bir parçası olarak node barındırma ve yönetim hizmeti Blockchain Node Engine'i Polygon PoS Chain node operatörlerinin kullanımına sunacak.

Google tarafından yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:

“Blockchain Node Engine kullanan geliştiricilerin artık Polygon PoS nodelarını yapılandırma veya çalıştırma konusunda endişelenmeleri gerekmeyecek; bunun yerine büyümeye odaklanabilirler.”

Haber çıktıktan sonra Polygon'un kripto para birimi MATIC’in önceki kayıplarını telafi etti.

Son düşüş trendinden vazgeçmeyen Google Cloud, Mayıs 2022'de özel bir web3 ekibi kurdu ve o zamandan beri Coinbase, Tezos ve Polygon dahil olmak üzere sektördeki en iyi firmalarla anlaşmalar imzaladı.

Blockchain Node Motoru

Google Cloud, başlangıçta yalnızca Ethereum nodelarını destekleyen Blockchain Node Engine'i Ekim 2022'de kullanıma sundu. Platform, Ethereum'un Proof of Stake mutabakatına geçişini tamamlamasından bir ay sonra yayına girdi. Google Cloud, bu yıl içinde Solana desteğini eklemeyi planlıyor.

Polygon ve Google, Google Cloud'un veri analiz platformu BigQuery'yi Polygon için gerçek zamanlı olarak zincir içi verilere erişmek üzere kullanıma sunduğu Ekim 2021'den beri birlikte çalışıyor.

Hızlandırıcı Programı

25 Nisan'da Google Cloud, web3 startup'ları için hızlandırıcı programını genişleterek blockchain sektörüne olan bağlılığını daha da gösterdi.

Google'ın hızlandırıcı programına katılan feed öncesi girişimler, iki yıl boyunca 2.000 ABD Dolarına kadar Google Cloud kredisi alabilirken, finanse edilen şirketler Bulut ve Firebase hizmetlerinde 200.000 ABD Dolarına kadar kredi alabiliyor.

Toplamda, şu anda Google ve 11 ortağı Alchemy, Aptos, Base, Celo, Flow, Hedera, Nansen, Near, Polygon, Solana ve Thirdweb tarafından bir milyon dolardan fazla hibe sunuluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ