Google’daki Bitcoin Halving aramaları tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve önceki yarılanmayla karşılaştırıldığında % 350 arttı.

Google’daki Bitcoin Halving aramaları tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve önceki yarılanmayla karşılaştırıldığında % 350 arttı.Bitcoin (BTC) yarılanma etkinliği aramaları, Google'ın normalleştirilmiş ölçeğinde şimdiye kadarki en yüksek değerlerini gösteren 100'e ulaştı. 2016'da son yarıya inme sırasında, bu değer 28 idi. Bu şu anki ilgi düzeyinin dört yıl öncesine göre yaklaşık % 360 daha yüksek olduğu anlamına geliyor.

Blok ödülünü 25 BTC'den 12.5 BTC'ye düşüren önceki yarılanma, 9 Temmuz 2016'da gerçekleşti. Fiyat olaydan önce artmış olmasına rağmen, gerçek boğa koşusu aylar sonra ortaya çıktı. Bu sefer Kara Perşembe gününden bu yana önemli bir fiyat artışı yaşadık. Bununla birlikte, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 20.000 $ 'ın gerisindeyiz.

Son yıllarda kripto alanının ne kadar genişlediğini göz önüne alarak, etkinliğe halkın ilgisinin artması şaşırtıcı değil. Bu doğal büyümeye ek olarak, devam eden ekonomik kriz de bu artışa katkıda bulunan bir diğer faktördür.

 Son zamanlarda, tanınmış riskten korunma fonu yöneticisi Paul Tudor Jones'un fiat enflasyonuna karşı bir risk olarak Bitcoin'i selamladığını bildirdik. Finans endüstrisindeki itibarının ağırlığı, Bitcoin'i yeni zirvelere itebilecek kurumsal kabul düzeylerini artırabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ