Google, Bitcoin’in yaklaşmakta olan yarılanma etkinliğini araştırıyor, muhtemelen yatırımcılar kripto para biriminin enflasyonunu yarıya indirecek olan etkinliğe ilgi duyduklarından,yaklaşım son birkaç aydır artmaktadır.

Google’da Bitcoin Halving Aramaları Tavan Yaptı

Google, Bitcoin’in yaklaşmakta olan yarılanma etkinliğini araştırıyor, muhtemelen yatırımcılar kripto para biriminin enflasyonunu yarıya indirecek olan etkinliğe ilgi duyduklarından,yaklaşım  son birkaç aydır artmaktadır.

Google Arama Trendleri verilerine göre, amiral gemisi kripto para biriminin yarılanmasına olan ilgi 2018'in ortasından bu yana hızla artıyor ve 2016 yılında Bitcoin'in ikinci yarılanma etkinliğine girdiği arama ilgisini zaten aştı. Trend ilk kez 2016 yılında görülenlerden iki kat daha yüksek seviyelere yaklaşmak olduğuna dikkat çeken Arcane Research tarafından tespit edildi.

Etkinliğin tarihi yaklaştıkça, bu yılın başlarında kripto para biriminin yarılanmasına olan ilgi arttı. Yarılanma neticesinde Bitcoin’in blok ödüllerinin blok başına 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düştüğü görülecek. Enflasyonunu etkili bir şekilde yarıya indirecek.

Bazıları, tarihsel olarak diğer yarılanma olaylarını bir boğa piyasası izlediğinden, yarılanmanın bir fiyat artışına yol açacağına inanıyor. Analistler arz düştükçe ve talep korundukça veya büyüdükçe kripto para biriminin değerinin kaçınılmaz olarak arttığını iddia ediyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ