Google Cloud, dağıtılmış defter girişimi Hedera Hashgraph’in yönetim kurulunun üyesi oldu..

Google Etkisi Bu Altcoin’de Yüzde 70’lık Yükseliş Sağladı

Google Cloud, dağıtılmış defter girişimi Hedera Hashgraph’in yönetim kurulunun üyesi oldu..

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada yönetim organının bir parçası olarak Google Cloud'un bir Hedera ağ düğümünü işleteceği belirtiliyor.  

Diğer taraftan Google Cloud Platformunun DLT veri kümeleriyle birlikte analiz yapmak için verileri kullanılabilir hale getireceği de ifade ediliyor.  

Google Cloud geliştiricilerinden biri olan Allen Day konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Hedera'nın bugüne kadar başardıklarını görüyor ve bundan ilham alıyoruz. Dağıtılmış defter teknolojisi ile mümkün olanları desteklemek için altyapı ve teknolojiler sağlamayı dört gözle bekliyoruz" diyor

Hedera'nın ürün başkan yardımcısı Atul Mahamuni  de yaptığı açıklamada, “Başlangıçta kullanım kolaylığı, ağ avantajları ve genel platform performansı için Google Cloud'a başvurduk. Google Cloud Platformu, kurumsal kullanıma hazır dağıtılmış defter teknolojisinin benimsenmesini büyük ölçüde sağlama hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olacak mükemmel bir temeldi" vurgusu yapıyor.

Google ile işbirliğinin ardında Hedera ağının kripto parası olan HBAR % 60’ın üzerinde yükseliş gerçekleştirdi. HBAR yazının yazıldığı sırada 0,032 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ