Google Trends verilerine göre, Bitcoin'deki son fiyat artışının ardından Bitcoin'in Google'daki arama hacmi üç katına çıktı.

Google Trends Verilerine Göre Bitcoin Aranma Hacminde 3 Kat Artış Gösterdi

Google Trends verilerine göre, Bitcoin'deki son fiyat artışının ardından Bitcoin'in Google'daki arama hacmi üç katına çıktı.

Google Trends’e göre, Bitcoin’in (BTC) arama istekleri, 2 Nisan gecesi önde gelen kripto para biriminin yükselişinin ardından kabaca 30’dan 100’e yükseldi.

Derecelendirme, algoritmalar tarafından derlenir, burada “sayılar, verilen bölge ve süre için grafikteki en yüksek noktaya göre arama ilgisini temsil eder. 100 değeri, terimin en popüler arama hacmine sahip olduğunu göstermektedir. 50 değeri, terimin yarısı kadar popüler olduğu anlamına geliyor. "0 puan, bu terim için yeterli veri olmadığı anlamına gelmektedir."

Google'ın istatistiklerine göre en fazla talep Nijerya, Hollanda, Güney Afrika, Avusturya ve İsviçre'de yapıldı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Bitcoin için en sık yapılan arama talepleri Kaliforniya, Washington, Nevada, New York ve Colorado üzerinden yapılmaktadır.

3 Nisan’da, Bitcoin Kasım 2018’den bu yana ilk kez 5.000 $ 'lık fiyatı geçti ve kripto para birimi piyasaları üçüncü gün ardı ardına yükseldi. Bitcoin'deki yükselişin ardından konuşan kripto para analisti Tone Vays,  bu yükselişin sadece spekülasyon olabileceğini ve “Bitcoin'in diğer herhangi bir varlıktan farklı olmadığını” iddia ederek her zaman bir tetikleyici olmadığını söyledi.

Aynı zamanda, bazıları Nisan ayı ortasında gerçekleşmesi planlanan Brexit'ten önce Bitcoin'e yatırım yapan yatırımcıların muhtemel bir katalizör olabileceğini, diğerleri ise algoritmik alım satımın artmasına neden olduğunu öne sürdü.

Bugün, önde gelen kripto para birimi, 5.000 dolar seviyesinin altına düştükten kısa bir süre sonra tekrardan 5.216 dolar seviyelerine yükseldi. Şu anda Bitcoin, 5.149 $ seviyesinde işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ