MATIC'in parlak yükselişi geçtiğimiz haftalarda iyi belgelendi. Büyümesi, özellikle MATIC'in 3 yıldan fazla bir süredir uzayda olması nedeniyle, diğer projelerin çoğunu şaşırttı.

MATIC'in parlak yükselişi geçtiğimiz haftalarda iyi belgelendi. Büyümesi, özellikle MATIC'in 3 yıldan fazla bir süredir uzayda olması nedeniyle, diğer projelerin çoğunu şaşırttı.

Proje artık Polygon olarak yeniden adlandırılmış olsa da, söz konusu varlığa geldiğinde başka bir şeye odaklanmak zor. Bununla birlikte, kimlik bilgileri hem faaliyet hem de gelişim açısından farklılık göstermeye devam ediyor.

MATIC şimdi Makro-Ekonomik bir aşamada mı?

Polygon'un ağı, 2021'de Ethereum tarafından belirlenen tabandan yararlandı. Sayısız DeFi projesi, ağlarını ETH veya diğer platformlarda başlatmak için yarışıyor ve bu, artan işlem sayılarına ve yüksek ücretlere yol açtı. Ücretler bir noktada ulaşılamaz hale geldiğinde Ethereum tavanına oldukça hızlı ulaştı. Binance Smart Chain günde 11 milyon işlemle zirvede ilk liderliği alırken, yazım sırasında günlük işlem sayısında Polygon öndeydi.

Aslında, raporlar, Polygon'un Ethereum'da zaten kanıtlanmış olan DeFi uygulamalarını barındırması nedeniyle, Polygon'un artık BSC'ye göre daha avantajlı olduğunu gösteriyor.

Polygon'un kullanıcı tabanını ne kadar hızlı kurduğu övgüye değer. Örnek olarak QuickSwap'i alın. QuickSwap, Uniswap'ın Ethereum için neyse odur ve protokolü çevreleyen çok fazla kargaşa olmasa da, rakamları kendileri için konuşur.

QuickSwap'in halihazırda Sushiswap ve Curve finans gibi tüm zamanların önde gelen kullanıcılarından daha fazla kullanıcısı var ve uygulama Polygon ve onun L2 ağı tarafından destekleniyor.

AAVE'nin Polygon ile bağlantısı nedir?

Kendi başına herhangi bir bağlantı yoktur, ancak gerçekten verimli bir çalışma koşulu vardır. AAVE işlemlerini uygulayan ortalama bir Polygon kullanıcısı sürekli olarak arttığından, Polygon'da AAVE hızlı olmuştur. AAVE'yi Polygon'da kullanan benzersiz adresler, yalnızca en son piyasa çöküşü sırasında görülen küçük bir gerilemeyle birlikte sürekli olarak arttı.

Ancak AAVE, Polygon'a güvenilirlik açısından ne sunuyor? AAVE, muhtemelen DeFi'deki en büyük borç verme protokollerinden biridir ve yalnızca Compound'un arkasındadır. Aslında, AAVE, protokol yeni likidite teşviklerini uyguladığında, iki platform arasında likidite liderliğini üstlendiğinde, anlatıyı kısaca değiştirdi.

Şimdi, Compound daha yüksek bir pazar büyüklüğüne ve kullanımına sahip. Ancak AAVE, kullanıcılar için daha iyi teşviklerle daha yüksek bir piyasa değeri ve daha iyi token ekonomisine sahip.

Polygon, AAVE'nin daha hızlı ve güvenilir işlemler için gereksinimlerini karşılar ve karşılığında AAVE, daha fazla etkinlik ve genel güvenilirlik sağlar. MATIC ve AAVE'nin fiyat değerlendirmesi, yazım sırasında bir doygunluk noktasına ulaşmış olabilir, ancak her iki tokenin de piyasada ileriye dönük daha yüksek bir fiyat korelasyonu elde etmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ