Gözler Konferansta: Amazon Bitcoin ile ödeme kabul edecek söylentileri

Amazon.com'un Bitcoin ile ödeme kabul edeceği uzun süredir piyasalarda, haberlerde ve hatta forumlarda aktif olarak tartışılan bir konu. 6000$ seviyelerine gelmesinin sebebindede aslında biraz bu söylentilerinde emeği olduğunu düşünenler var. Bir alman gazetesine göre; Amazon'un Perşembe günü Bitcoin ile ilgili bir yeniliği açıklayacağı yönündeki söylentiler ortaya çıkıyor.

Salı günü yayınlanan bir makalede Die Welt, Silikon Vadisi'ndeki fintech kaynaklarının, yatırımcı James Altucher'ın önceki ipuçlarını yinelediğini ve küresel devin yakında Bitcoin'i bir ödeme seçeneği olarak entegre edebileceğini bildirdi. Altucher, Perşembe günkü konferans görüşmelerini Amazon ve Bitcoin için önemli bir an olarak görüyor.

Die Welt, "26 Ekim tarihi belirlenmemiş olsa bile, Bitcoin tanıtımı muhtemelen yakında beklenmelidir"

Amazon'u tarafından bir sözcünün söylediğine göre;

"(Amazon), yeni ürünler veya hizmetler yalnızca müşterilerimiz için yararlı olduğunda bu ürünlere dahil olmayı tercih ediyor - o noktaya kadar herhangi birşeye girmiyoruz."

Rakip Overstock, 2013 yılında öncü bir sanal para birimi olan bu şirket, Bitcoin ilişkisine ilişkin yıllarca lobi faaliyetleri ve çeşitli tanımlarla ilgili söylentilerle karşı karşıya kaldı. Birden çok orta ölçekli şirket, daha önce Bitcoin ile meşgulken, Amazon'un katılımı tam olarak birinci sınıf bir hareket olacaktır. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ