Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın 'Kripto Para Yasası Hazır 'açıklamasından sonra gözler artık kripto para yasasına çevrilmiş durumda.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın  'Kripto Para Yasası Hazır 'açıklamasından sonra gözler artık kripto para yasasına çevrilmiş durumda. Uzmanlar çıkacak olan yasanın özgürlükçü olmasına vurgu yapıyorlar.

Kripto para alanına yönelen Türkiye'de yaklaşık 5.5 milyon yatırımcının olduğu dile getiriliyor. Bu nedenle yasa hazırlığının böyle bir büyük kitleyi ürkütmeden yapılması çok büyük önem arz ediyor.

Diğer taraftan kripto paralar konusunda mağduriyet yaşamış insanlar da var. Daha fazla mağduriyetin yaşanmaması için elbette ince elenip sık dokunması gerekiyor.

Sektör temsilcilerinin Türkiye 'nin çıkaracağı bir yasayla Türkiye 'yi bir kripto cenneti haline getirme şeklindeki teklifleri gerçekten de dikkate alınması gereken bir teklif. Zira kripto para yasası sadece kripto parayla ilgili de olmayacak.

 Konunun bir de blok zincir tarafın olduğu unutulmamalı. Blok zincir teknolojinin geldiği son aşamayı temsil ediyor. Bugün milyarlarca dolarlık blok zincir yatırımları bulunuyor.

Kripto para yasasının özgürlükçü bir bakış açısıyla hazırlanması Türkiye 'ye milyar dolarları getirebilir. Böylesine büyük bir rakamın Türkiye için ifade ettiği anlam ise Yeni Ekonomi Modelini uygulamaya koyduğumuz şu günlerde çok büyük atılım anlamına geliyor. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ