Bitcoin madencileri, Grayscale’in satın alma çılgınlığına yetişemiyor

Grayscale Artık Yönetimı Altında 400.000 BTC

Bitcoin madencileri, Grayscale’in satın alma çılgınlığına yetişemiyor

En son SEC dosyalamasına göre, kripto para varlık yönetim firması Grayscale Investments, son sekiz gün içinde 184.9 milyon $ değerinde 19.879 Bitcoin ekledi.

Genel olarak, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) şu anda yönetilen 400.000'e yakın BTC'ye sahip, bu da koinin şu anda 18.4 milyon tokende duran toplam dolaşım arzının yüzde 2.17'si.

Bağımsız kripto para araştırmacısı Kevin Rooke, Grayscale'in aynı süre içinde çıkarılan BTC miktarının üç katını satın aldığını tahmin etti.

Geçen hafta sadece 7.081 token basıldı, bu da Mayıs ayındaki arzın 39.544 BTC'ye kesilmesinden bu yana piyasaya sürülen toplam Bitcoin miktarını dolaşıma soktu.

Bazı eleştirmenlerin, uzun vadeli arbitraj oyununu oynayan fon yöneticilerini basitçe koruma altına aldığını ve şirketin yeni çıkarılan kripto paraların üçte birini bile emmediğini öne sürdüğü için Grayscale'in istifini çevreleyen bir şüphecilik var.

Grayscale’de yatırımcılar GBTC hisselerini satabilmek için altı aylık bir kilitlenme süresi beklemektedir.

 Daha sonra, finansal riskten korunma fonları Bitcoin'i marj olarak ödünç alır ve ayni girişler olarak Grayscale'e gönderirse, daha sonra hisselerini BTC'ye prim ile sattıktan sonra karı cebe indirebilirler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ