Grayscale Investments, önceki döngülerdeki kalıplara atıfta bulunarak mevcut düşüş kripto piyasasının 250 günü daha olabileceğini açıkladı.

Grayscale'in Kripto Piyasası Görünümü

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, bu hafta “Perspektifte Ayı Piyasaları” başlıklı bir rapor yayınladı.

Firma şunları açıkladı: “Her bir piyasa döngüsünde uzunluk, zirve ve dip zamanı ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşma süresi, mevcut piyasanın önceki döngülere benzeyebileceğini düşündürebilir, bu da kripto endüstrisinin yenilik yapmaya ve ilerlemeye devam etmesine neden oldu. Yeni zirveler."

Rapor ayrıntıları:

Kripto piyasası döngüleri ortalama olarak ~ 4 yıl veya yaklaşık 1.275 gün sürer.

Çoğu bitcoin kullanıcısı, bitcoin'in yarılanma döngüsüne dayalı piyasa döngülerine aşina olsa da, Grayscale kabaca dört yıllık bir süreye kadar işleyen genel bir kripto piyasası döngüsü tanımladı.

Dijital varlık yöneticisi şöyle açıkladı: “Kripto piyasası döngülerini tanımlamak için yöntemler farklılık gösterse de, bir vekil olarak bitcoin fiyatlarını kullanarak gerçekleşen fiyatın piyasa fiyatının (bir varlığın mevcut işlem fiyatının) altına düştüğü zaman bir döngüyü niceliksel olarak tanımlayabiliriz.”

Bitcoin piyasa döngülerini gösteren grafik. Kaynak: Grayscale Investments

Grayscale, “13 Haziran 2022 itibariyle, gerçekleşen bitcoin fiyatı, resmi olarak bir ayı piyasasına girmiş olabileceğimizin sinyalini veren piyasa fiyatının altına düştü” dedi.

Rapor, 2012 döngüsünde gerçekleşen fiyatın bitcoin'in piyasa fiyatından daha düşük olduğu bölgede 303 gün olduğunu açıklamaya devam ediyor. 2016 döngüsünde bölgede 268 gün vardı.

Dijital varlık yöneticisi, 2020 döngüsünde bu bölgeye yalnızca 21 gün kaldığına dikkat çekti:

Önceki döngülere kıyasla ~250 günlük daha yüksek değerli satın alma fırsatları görebiliriz.

Önceki döngülere kıyasla ~250 günlük daha yüksek değerli satın alma fırsatları görebiliriz.

Ayrıca rapor, kripto piyasası döngülerinin her seferinde zirveye ulaşmasının yaklaşık 180 gün daha uzun sürdüğünü belirtiyor.

Kripto döngüleri. Kaynak: Grayscale Investments

Grayscale, "Tepeden dibe, 2012 ve 2016 döngüleri yaklaşık 4 yıl veya sırasıyla 1.290 ve 1.257 gün sürdü ve 2012'de %73 düşüş 391 gün ve 2016'da %84 düşüş 364 gün sürdü" dedi.

“Mevcut 2020 döngüsünde, 12 Temmuz 2022 itibariyle 1.198 günüz ve bu, gerçekleşen fiyat piyasa fiyatının üzerine çıkana kadar bu döngüde yaklaşık dört ay daha kaldığını gösterebilir” diye devam etti firma detaylandırarak:

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinden 222 gün geride, bu da 5-6 aylık bir aşağı veya yan fiyat hareketi görebileceğimiz anlamına geliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ