Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein, düzenleyicinin spot ETF başvurusunu onaylamaması durumunda, SEC'e karşı bir dava da dahil olmak üzere tüm eylemlerin masada olduğunu açıkladı.

Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein, düzenleyicinin spot ETF başvurusunu onaylamaması durumunda, SEC'e karşı bir dava da dahil olmak üzere tüm eylemlerin masada olduğunu açıkladı.

SEC'in yatırımcı korumasına ilişkin rolünün ne olduğunu gözden kaybettiğini ve Grayscale'in kendisinden istenen tüm yükümlülükleri yerine getirdiğine inandığını söylüyor.

6 Temmuz'a kadar Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Grayscale tarafından Bitcoin Trust'ı spot borsada işlem gören bir fona (ETF) dönüştürmek için bir başvuruyu onaylayıp onaylamadığını açıklamak zorunda kalacak. Düzenleyici, diğer birçok uygulamada olduğu gibi ikincisini seçerse, bir davanın alıcı tarafında olabilir.

Grayscale CEO'su Bloomberg News'de mevcut Bitcoin fiyatını ve geçtiğimiz hafta neden yükseldiğini, şirketinin ETF uygulamasını ve kripto için geleceğin neler getireceğini tartıştı.

Grayscale'in SEC'e karşı İdari Usul Yasası (APA) davası açmayı düşünüp düşünmeyeceği sorulduğunda, Sonnenshein, "Bence tüm seçenekler masada" yanıtını verdi.

Dünyanın en büyük kripto yatırım fonunun düzenleyiciye karşı dava açma olasılığı çok uzak değil. Kasım ayının sonlarında, Grayscale avukatları düzenleyiciye, vadeli ETF'leri onaylayarak ve spot ETF'leri reddederek yasaları çiğnediğini iddia eden bir mektup gönderdi.

SEC, spot ETF başvurularını "farklı, belirsiz ve açıkça karşılanması imkansız bir standarda" tabi tutuyordu ve avukatlar şunları ekledi: Bunu yapmak yalnızca BTC ve hissedarları için temelde haksız olmakla kalmayacak, aynı zamanda ihraççılar arasında haksız ayrımcılığa karşı Bölüm 6(b)(5) ihtiyati tedbirini ihlal edecek ve APA'yı [İdari Prosedürler Yasası] ihlal eden keyfi ve kaprisli idari işlem teşkil edecektir. .

Gri tonlamalı: SEC Hedefini Kaybediyor, Yatırımcıları Koruyor

Grayscale, türünün en büyük yatırım firması ve dünyanın tek en büyük Bitcoin sahibidir (tabii ki Satoshi'den sonra). Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) fonu, Ethereum, Solana, Avalanche, Litecoin ve daha fazlasında yaklaşık 10 milyar dolar tutan altcoinler için diğer fonlarla birlikte yaklaşık 30 milyar dolar değerinde BTC'ye sahip.

Sonnenshein'in Bloomberg'e söylediği gibi, şirket şu anda ABD'deki 50 eyalette 800.000'den fazla yatırımcıya sahip olmakla övünüyor. SEC, başvuru hakkında halktan gelen geri bildirimlere kapılarını açtığından beri, yatırımcılardan tümü Grayscale'i destekleyen 2.700'den fazla mektup aldı.Sonnenshein, bu desteği SEC'in duruşunu yumuşatmanın anahtarı olarak görüyor.

“…Temmuz başında sona eren 240 günlük sürecin sonuna kadar, SEC'in mümkün olduğunca çok sayıda yatırımcının yanı sıra akademisyenler ve politika yapıcılardan haber alması önemli, herkesin bu konuyu tartma fırsatı var ”dedi.

Yönetici ayrıca SEC'i yatırımcıları korumak olan bir numaralı hedefini ihmal ettiği için eleştirdi. GBTC bugün 2015'ten beri işlem görmektedir ve Ocak 2020'den beri bir SEC raporlama şirketidir, bu nedenle her gün ticaret yapıyor ve yatırımcılar tarafından alınıp satılıyor ve bir ETF sarmalayıcısının aşinalığına ve korumasına katlanmıyor. SEC'in yatırımcıları gerçekten korumak için elinden gelen her şeyi yaptığını gerçekten düşünmüyoruz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ