Kurumsal yatırım devi Grayscale, SEC'in bir Bitcoin vadeli ETF'sini onaylamasının ardından Bitcoin Trust'ı fiziksel destekli bir fon olarak değerlendiriyor.

Kurumsal yatırım devi Grayscale, SEC'in bir Bitcoin vadeli ETF'sini onaylamasının ardından Bitcoin Trust'ı fiziksel destekli bir fon olarak değerlendiriyor.

Kurumsal yatırım devi Grayscale'in Bitcoin Trust'ı fiziksel olarak yerleşik bir borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürmeyi düşündüğü bildiriliyor. Grayscale'in ana şirketi Digital Currency Group'un CEO'su Barry Silbert, dün Grayscale'in Bitcoin Trust'ı yerinde bir Bitcoin fonuna dönüştürmek için planlar yaptığını ima etti. Daha önce bildirildiği gibi, ABD SEC'den gelen yeni başvurular, bir Bitcoin ETF'sinin artık kesin olduğunu gösteriyor.

Bizi İzlemeye Devam Edin

Barry Silbert, Grayscale’in Bitcoin Trust’ının dönüştürülüp dönüştürülmeyeceğine “Bizi izlemeye devam edin” diyor.Bitcoin yorumcusu Preston Pysh, yakın zamanda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanan nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlemleri ETF'sini eleştirmek için Twitter'a gittikten sonra Silbert'e Grayscale'in Bitcoin Trust'ının BTC'ye dayalı bir ETF'ye ne zaman dönüştürüleceğini sordu. "Bizi izlemeye devam edin," diye yanıtladı Silbert. Bununla birlikte, Grayscale Bitcoin Trust yatırımcıları, Twitter kullanıcısı "svrgnindividual", Grayscale'in Bitcoin Trust'ında hisse sahibi yatırımcılar için bir yeniden yapılanmanın ne anlama geldiğini sorgularken, Silbert'in açıklamalarından rahatsız olmuş gibi görünüyor. “Spot ETF onaylandıktan sonra biz Grayscale yatırımcılarına ne olacak? Yatırımımız ETF hisselerine mi çevriliyor?” tweet attılar.

Grayscale, SEC'in Bir BTC ETF'sini Onaylamasını Bekliyordu

Grayscale'in bir Bitcoin ETF'si için iddia edilen hırslarına dair söylentiler, geçen hafta CNBC'nin anonim içeridekilere atıfta bulunan bir raporunun Grayscale'in sonunda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun bir Bitcoin ETF'sini onaylamasını beklediğini iddia etmesinin ardından dolaşmaya başladı. Daha önce bildirildiği gibi, SEC, ProShares Trust'ın vadeli işlem tabanlı Bitcoin borsa yatırım fonundan menkul kıymetlerin kaydını kabul ettiğini duyurdu. ProShares'in ETF'si, yatırımcılara nakit olarak ödenen BTC'nin gelecekteki fiyatı hakkında spekülasyon yapan sözleşmelere maruz kalma imkanı sunuyor. Grayscale'in en son holding güncellemesine göre, firma, %73'ü Bitcoin Trust'ta tutulan yönetim altındaki varlıklarda (AUM) 52,6 milyar dolara sahip.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ