Bitcoin açısından üretilen çıkışların altını çizdiği gibi, spot değişimleri son birkaç aydır acı çekiyor.

Bitcoin açısından üretilen çıkışların altını çizdiği gibi, spot değişimleri son birkaç aydır acı çekiyor. Yatırımcıların dijital varlık elde etmek için başka bir ortam aramasıyla, şu anda hiçbir yatırımcı grubu Grayscale, özellikle Gri Tonlama Ethereum Trust'a dahil olanlardan daha fazla ödeme yapmıyor.


Yazım zamanında grayscale.co, ETHE'nin hisse başına piyasa fiyatının yaklaşık 218 $ olduğunu ve hisse başına ETH varlıklarının sadece 23.03 $ olacağını tahmin etti. Bu nedenle, yatırımcıların Ethereum'un fiyat performansına güvenli bir şekilde maruz kalmak için yüzde 1000'den fazla prim ödediği anlamına geliyordu.

Ayrıca, ETHE'nin piyasa fiyatının 2020'nin başından bu yana yüzde 743 arttığı tespit edildi.

Şimdi, yakın tarihli bir Longhash makalesine göre, ETHE'nin hisseleri daha geniş bir pazardan Ethereum'a olan talepteki önemli artış nedeniyle hızla arttı. ETHE fiyatlarının yükselme derecesi, dünyanın en büyük altcoininin, Mayıs ayından bu yana olumlu kazanımlar açısından Bitcoin'den daha iyi performans göstermesi ışığında belirgindi.

ETHE başına piyasa fiyatı, ETH'nin 241,48 $ değerinde olduğu 4 Haziran'da 239,50 $ ile yüksekti. Karşılaştırma için, ETH, yazı yazılırken daha yüksek bir fiyatla değerlendi, bu yüzden geçen hafta aynı değer düştü.

“ETHE, Ethereum ile aynı fiyata etkili bir şekilde işlem yapıyor, yatırımcıların kripto para birimine maruz kalmayı yaklaşık 2.500 $ 'lık zımni bir fiyata satın aldıkları anlamına geliyordu.”

Kurumsal yatırımcılar da Ethereum ile güçlü bir şekilde ilgileniyor mu?


Ekteki tablodan, Grayscale ürünlerinin çoğunlukla kurumsal yatırımcılar tarafından üretildiği ve yönlendirildiği görülmektedir. Yatırımcılar, varlıkları kilitlendikten sonra OTC piyasalarında prim satabildiklerinden, bu girişlerin bir kısmının prim üzerinde görülmesi muhtemeldir.

Ancak, prim doğrudan kurumsal talebin göstergesi olmayabilir. Prim, tekliften yararlanma mekanizmasının olmaması ve perakende yatırımcılar arasında bu konuda yetersiz farkındalığın bir fonksiyonudur.

Yüksek prim kalıcı mı olacak?

Primin perakende yatırımcılar için uzun sürmesi pek mümkün değil.

Şimdi, raporlara göre, 2020 yılına kadar 100 milyon dolara yakın bir rakam olacak Ekim sonuna kadar yaklaşık 75 milyon dolar açılacak. Bundan sonra, sahiplerin kar elde etmek için onları ikincil piyasada tasfiye etme seçeneğine sahip olacak.

 Sonuç olarak, ETHE'nin pazar payı değeri, hisse senetleri ikincil piyasaya ulaştıkça azalmaya başlayacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ