JPMorgan analistlerine göre GBTC hisselerinin kilidinin açılması satış baskısını artırabilir ve BTC'nin fiyatını daha güneyde 25.000 dolara çekebilir.

Grayscale’in Kilidi Açıldıktan Sonra Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelere Düşebilir: JPMorgan

JPMorgan analistlerine göre GBTC hisselerinin kilidinin açılması satış baskısını artırabilir ve BTC'nin fiyatını daha güneyde 25.000 dolara çekebilir.

Bitcoin, hafta ortası çöküşünden sonra birkaç bin doları toparlasa da, JPMorgan stratejistleri varlık için hala düşüş eğiliminde bir gelecek öngörüyor. Performansıyla ilgili son notlarında, kripto para birimini 25.000 ABD Dolarına kadar düşürebilecek olan GBTC hisselerinin yakında açılmasına değindiler.

GBTC Hisseleri Çok Önemli Bir Rol Oynayacak

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki dev çok uluslu yatırım bankasından analistler, lider kripto para birimine tartışmalı bir yaklaşım sergilediler. Altı basamaklı bir fiyat etiketi tahmin etmekten, birden fazla kıyamet günü senaryosunun ana hatlarını çizmeye gittiler.

Tutarlı oldukları bir şey, en büyük kripto para birimi varlık yöneticisi olan Grayscale'in rolüdür. Bu yılın başlarında, Grayscale Bitcoin Trust’a girişlerin azalması nedeniyle BTC’nin fiyatının bir düzeltmeye yönelebileceği konusunda uyardılar.

Bloomberg tarafından bildirilen en son notta, en büyük BTC izleme fonunu içeren başka bir düşüş senaryosu başlattılar. Bu sefer kilidi açan GBTC paylaşımlarına değindiler.

Grayscale hizmetlerini kullanan kurumsal yatırımcılar, Temmuz ayında yalnızca bir günde 16.000 Bitcoin’e erişim elde edecek. Ayın geri kalanında da önemli miktarların kilidi açılmış olacak.

Bu altı aylık kilitleme döneminden sonra ve bu zaman diliminde BTC'nin değer artışını akılda tutarak, en azından bazı yatırımcıların nakit almaya karar vereceğini varsaymak gerekiyor. JPM'ye göre bu, artan volatiliteye yol açabilir ve piyasaya satış baskısı olarak yansıyabilir.

Stack Funds da son zamanlarda benzer bir olasılıktan bahsetti, ancak makaleleri bitcoin'in zaten dibe ulaşmış olabileceğini savundu.

BTC için kartlarda 25 bin dolar mı var?

Sadece birkaç gün önce, bitcoin neredeyse yarım yılın en düşük fiyat noktasına, 29.000 doların altına düştü. O zamandan beri bir miktar toparlandı ve şu anda 32.000 doların üzerinde duruyor, ancak JPM analistleri ufukta hala daha olumsuz fiyat hareketleri görüyor.

“Bu haftaki düzeltmeye rağmen, daha genel olarak Bitcoin ve kripto para piyasaları için olumsuz bakış açımızdan vazgeçmek istemiyoruz. Bazı iyileşmelere rağmen, sinyallerimiz genel olarak düşüş eğiliminde.”

Ayrıca, BTC'nin fiyatının aşırı değerlenmeye yakın olduğuna inanıyorlar, bu da volatilitesi ile altın arasındaki karşılaştırmadan açıkça görülüyor. Bu nedenle, “uzun vadeli ivmenin kapitülasyon sinyali vermesinden önce fiyat düşüşlerinin 25.000 dolar seviyesine kadar devam edeceğini” belirttiler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ