Önde gelen kripto varlık yöneticilerinden biri olan Grayscale, birbirine bağlı alternatif bir sanal dünya konsepti olan Metaverse'nin gelecek için 1 trilyon dolarlık bir iş fırsatı olabileceğini belirtti.

Önde gelen kripto varlık yöneticilerinden biri olan Grayscale, birbirine bağlı alternatif bir sanal dünya konsepti olan Metaverse'nin gelecek için 1 trilyon dolarlık bir iş fırsatı olabileceğini belirtti. Bu sonuç, “Metaverse” başlıklı bir rapordan alınmıştır. Web 3.0 Sanal Bulut Ekonomileri”, şirket tarafından dün yayınlandı. Bu girişimin erken yatırımcılar için sahip olabileceği potansiyeli analiz etti.

Grayscale, Meta Veri Deposunu Yeni Bir Paradigmanın Başlangıcı Olarak Görüyor

Bu raporda, Grayscale, Web 3.0'da pek çok yeniliği başlatacak yeni bir paradigmanın başlangıcı olarak meta verinin profilini çıkarıyor. Meta verinin getirebileceği olasılıklar hakkında şunları söylüyor: Web'in gelecekteki durumuna ilişkin bu vizyon, sosyal etkileşimlerimizi, ticari anlaşmalarımızı ve genel olarak internet ekonomisini dönüştürme potansiyeline sahip. Şirket, bunun için ilk adreslenebilir pazarlardan birinin oyun endüstrisi olduğunu ve bu ücretin başında dijital ekonomilerin geldiğini belirtiyor. Decentraland, Axie Infinity ve The Sandbox gibi projelerin şimdiden gösterdiği gibi, oyunlar bundan daha fazlası olacak.

Grayscale, Meta'ya Yumruk Atıyor

Grayscale'in raporu, daha önce Facebook olan Meta gibi kapalı şirketlerin kendi başlarına oluşturmaya çalıştıkları metaverse yinelemesinde de bir engel alıyor. Bu kapalı Web 2.0 şirketlerinin, metaverse girişimlerini gerçekten daha zengin hale getirmek için diğer şirketlerle birlikte çalışacak şekilde gelişmek zorunda kalacaklarını belirtiyor. Bu anlamda, rapor şunu vurguluyor: Facebook'un Metaverse emellerinde izleyeceği yolu henüz bilmiyoruz, ancak diğer Web 2.0 şirketleri gibi, üç aylık sonuçları karşılamak için baskı karşısında bu zorlu değişimi yapmaları gerekecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ