Hem SUSHI hem de SNX, Gri Tonlamalı DeFi Fonu için gerekli minimum piyasa değeri kriterlerini karşılayamadı.

Hem SUSHI hem de SNX, Gri Tonlamalı DeFi Fonu için gerekli minimum piyasa değeri kriterlerini karşılayamadı.

Grayscale, kripto fonlarına üç yeni kripto ekledi.Polkadot, Avalanche ve ATOM . Bunlardan Polkadot (DOT) ve Avalanche (AVAX), Grayscale'in Large Cap fonunda kendine yer buldu. Öte yandan, cosmos (ATOM), Grayscale'in Akıllı Sözleşme Platformu Ex-Ethereum Fonu'na (GSCPxE Fonu) doğru yol aldı. Üç aylık yeniden dengelemenin bir parçası olarak, kripto varlık yönetimi devi Grayscale, SushiSwap (SUSHI) ve Synthetix'i (SNX) DeFi fon portföyünden çıkardı. Grayscale, iki kripto para birimi minimum piyasa değeri kriterlerini karşılayamadığı için hem SUSHI hem de SNX'i düşürdü.

Grayscale, DeFi pazarındaki güçlü yükselişin ardından geçen yıl Temmuz 2021'de Merkezi Olmayan Finans (DeFi) fonunu başlattı. Şu anda yönetim altında 8 milyon dolardan fazla net varlığa sahip. SushiSwap (SUSHI) ve Synthetix'in (SNX) kaldırılmasından sonra, şu anda Grayscale'in DeFi fonunda bulunan dijital varlıklar arasında Aave, Uniswap, Curve, MakerDAO, Yearn.Finance, Amp ve Compound yer alıyor.

Son görevden alma, SUSHI ve SNX için kurumsal talebin azaldığını gösteriyor. Devam edersek, bu muhtemelen bu iki kripto para biriminin fiyatlarına yansıyabilir.

Grayscale GSCPxE Fonunu daha geçen ay Mart 2022'de başlattı. Mevcut varlıkları arasında Solana, AVAX, Cardano (ADA), Polygon (MATIC), Polkadot (DOT), Stellar (XLM), Algorand (ALGO)  Cosmos (ATOM) gibi gelişmekte olan bazı kripto para birimleri yer alıyor.

Grayscale, yönetim altındaki 44 milyar dolarlık varlıkla dünyanın önde gelen kripto yöneticisidir. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), tek başına AUM'a 30 milyar dolar katkıda bulunan en büyük fondur.

SushiSwap'ın Son Zorlukları

Merkezi olmayan borsa SushiSwap, son zamanlarda bazı dahili zorluklarla karşı karşıya kaldı. Aralık 2021'de SushiSwap'ın CTO'su Joseph Delong, iç kaos ve iç çatışmalar nedeniyle görevinden ayrıldı. Delong, "Şu anda meydana gelen kaosun, DAO'yu radikal bir yapısal dönüşüm olmadan bir zamanlar olduğundan çok daha fazla gölgede bırakacak bir çözümle sonuçlanması pek mümkün değil" dedi.

Ayrıca, SushiSwap topluluğu, gelecekteki riskleri azaltmak için merkezi olmayan özerk kuruluş SushiDAO için yasal bir yapı önerdi. SushiSwap DEX katılımcıları, kar amacı gütmeyen bir organizasyonun oluşturulması için oy kullandı. Daha büyük amaç, yasal kesinlik sağlamak ve geliştiriciler ve token sahipleri için riskleri azaltmaktır.

 SushiSwap (SUSHI) %9 düşüşle 3.63$ fiyat ve 466 milyon$ piyasa değeri ile işlem görüyor. 2022'nin başından bu yana SUSHI, değerinin neredeyse üçte ikisini ve geçen yıla göre yüzde 75'ini kaybetti.Synthetix (SNX) de basın zamanında yüzde 6,5 düştü ve şu anda 656 milyon dolarlık piyasa değeri ile 5,71 dolardan işlem görüyor. SNX kriptosu geçen hafta yüzde 50'nin üzerinde bir düzeltme yaptı ve bugüne kadar hiçbir kazanç elde etmeden işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ