Genesis'i kurtarmak için piyasa uzmanları, sahiplerinin BTC varlıklarının zorla tasfiye edilmesine neden olmadan GBTC tröstünün hisselerini gönüllü olarak kullanmalarına izin verecek Reg M'yi önerdiler.

 Grayscale Tüm BTC

Genesis'i kurtarmak için piyasa uzmanları, sahiplerinin BTC varlıklarının zorla tasfiye edilmesine neden olmadan GBTC tröstünün hisselerini gönüllü olarak kullanmalarına izin verecek Reg M'yi önerdiler.
Bildirildiğine göre Genesis, kripto borsası Binance'e kredi defteri için teklif vermek üzere başvurmuştu, ancak Binance, çıkar çatışmasını gerekçe göstererek teklifi reddetti.

FTX çöküşünün bulaşıcılığı, tüm kripto para piyasasına yayılıyor ve şu anda tüm gözler, iflasın eşiğinde olduğu bildirilen kripto borç veren Genesis'te. Raporlara göre Genesis, bir likidite sıkışıklığından kaçınmak ve platformundaki para çekme işlemlerini kolaylaştırmak için çaresizce 1 milyar dolar toplamaya çalışıyor.

WSJ'den gelen bir rapor, Genesis'in kredi defteri için teklif vermek üzere kripto borsası Binance ve Apollo Global Management ile görüştüğünü öne sürdü. Ancak Binance, Genesis'e yapılan herhangi bir yatırımın gelecekte bir çıkar çatışmasına yol açabileceğini belirterek bu teklifi reddetti.

Genesis'in ana şirketi olan Digital Currency Group (DCG), şu an itibariyle büyük bir zaman sıkıntısıyla karşı karşıya. Raporlar ayrıca, Genesis fonları toplayamazsa, DCG'nin diğer yan kuruluşu olan Grayscale'den büyük miktarlarda Bitcoin satabileceğini öne sürüyor.

Grayscale Bitcoin Trust, tarih itibariyle en büyük Bitcoin sahiplerinden biridir. Ancak söylentiler, DCG'nin ayrıca GBTC'yi satın almak için kullandığı çok sayıda kötü borç satın aldığını öne sürüyor. Doğruysa, Genesis durumunu çok daha kötü hale getirebilir.

Gri Tonlama Güvenleri için Reg M

Şimdilik yoğun bir şekilde değerlendirilen bir seçenek, Grayscale's Trust için Reg M. Messari'nin kurucusu Ryan Selkis, bu çözümün en büyük savunucularından biridir. Reg M ile GBTC ve ETHE sahipleri bunları 1:1 oranında temel varlıklar için kullanabilirler.

GBTC'nin şu anda NAV'sine yüzde 40 indirimle işlem yaptığı düşünüldüğünde, yatırımcılar 60 sent GBTC karşılığında 1 $ BTC alabilirler. Messari'nin kurucusu, DCG ve Genesis'in bu parayı borç verenlere ödeme yapmak ve iflastan kaçınmak için kullanabileceğini belirtiyor.

Şimdi, Digital Currency Group'un GBTC'nin en büyük sahibi olduğu gerçeği devam ediyor. Bu nedenle, GBTC'nin spot BTC fiyatına yaptığı büyük indirim, DCG'ye büyük bir arbitraj fırsatı sağlıyor. Reg M, tam tasfiyeden farklı itfalar anlamına gelir. Bu, bireylerin tröst hisselerini spot varlıklar için kullanabilecekleri anlamına gelir, ancak bu, tüm varlıkların zorunlu tasfiyesi olmayacaktır.

Ancak popüler kripto analisti Will Clemente şunları söyledi:

GBTC'ye sahip olan birçok kişi, uyumluluk amacıyla BTC noktasına erişemedikleri için bunu yapıyor. Bu kişiler, Reg M dağıtımı üzerine BTC tutmayacaklardır.

Ancak Ryan Selkis, SEC bu tür Bitcoin ödemelerini onaylasa bile piyasaya çıkmayacağına inanıyor. Selkis ayrıca şunları açıkladı:

Nispeten küçük bir rakam. 10 milyar dolar 5 milyar dolar satılırsa, bu yüzde 5-10'luk geçici bir spot piyasa vuruşu olabilir. Ancak daha hızlı geri dönün ve yapısal bir kara bulutu kaldırın.

Selkis ayrıca Grayscale CEO'su Michael Sonneshien'den SEC'e başvurmasını ve Reg M yardımı talep etmesini istedi. O yazdı:

Gri Tonlamalı hissedarlar için şu anda yapılacak doğru şey, SEC'e başvurmak ve koşullar göz önüne alındığında Reg M yardımı istemektir. ETF gerçekleşmiyor. Tröst sponsoru ve AP, yatırımcılar tarafından doğru yapılmalıdır.

Coinbase'in emanetçi olduğu göz önüne alındığında ayni itfaların uygulanması önemsiz olacaktır ve SEC, yatırımcılara verilen aşırı zarar ve GBTC'nin zehirli teminat olarak neden olmaya devam ettiği bulaşma göz önüne alındığında talebe sempati duyacaktır. Doğru şeyi yapmak!

Genesis Para Toplayabilir Mi? Yoksa İflas Mı Edecek?

The Block editörü Frank Chaparro, kaynakları aracılığıyla Genesis'in bağış toplama hedefini yarıya indirdiğini öğrendi.

Öte yandan, bir Genesis sözcüsü, "yakında iflas" başvurusunda bulunmayacaklarını doğruladı. Sözcü şunları söyledi:

Amacımız mevcut durumu herhangi bir iflas başvurusuna ihtiyaç duymadan uzlaşma ile çözmektir. Genesis, alacaklılarla yapıcı görüşmeler yapmaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ