İtalyan üst düzey lüks moda evi Gucci, Perşembe günü yaptığı bir tweette artık ApeCoin'i (APE) kabul ettiğini duyurdu.

Gucci, Seçeneklerine Maymun Para Ekliyor

İtalyan üst düzey lüks moda evi Gucci, Perşembe günü yaptığı bir tweette artık ApeCoin'i (APE) kabul ettiğini duyurdu. ApeCoin şu adresten mağaza içi satın alımlar için mevcut olacak: ABD butiklerini seçin.

Artık @BitPay aracılığıyla @ApeCoin ödemelerini kabul eden ABD'deki seçkin Gucci butikleri, mağaza içi satın alımlar için mevcut olan kripto para birimi yelpazesini genişletiyor, bu da House'un Web3 keşfinde bir başka adım.

- gucci (@gucci) 2 Ağustos 2022

Floransa merkezli moda devi başlangıçta kabul etmeye başladı. Kripto para birimleri, 2021 boğa piyasasının ardından Mayıs ayı başlarında daha fazla kripto dostu müşteri çekecek. Bitcoin ve Ethereum dışında Gucci, Dogecoin ve Shiba.Inu dahil olmak üzere daha küçük kripto para birimlerinde de ödeme almaya başladı.

Gucci müşterileri, kendilerine e-posta yoluyla gönderilen bir QR kodu yardımıyla ödeme yapabilirler. Geçen ay, moda dünyasının en büyük isimlerinden biri, ticareti yapılamayan token  NFT pazarı SuperRare'in merkezi olmayan özerk organizasyonuna (DAO) 25.000 $ yatırım yaptı.

Şubat ayında Superplastic ile ortaklaşa bir dizi NFT yayınladı. Diğer önemli isimler de dijital modayı benimsedi. Dolce & Gabbana geçtiğimiz Eylül ayında NFT koleksiyonunu tanıttı.

Özellikle gösterişli kıyafetleriyle tanınan Alman moda evi Philipp Plein, geçtiğimiz Ağustos ayında kripto ödemelerini kabul etmeye başladı. Nisan ayında, markanın arkasındaki tartışmalı tasarımcı Phillip Plein, şirketinin bu yıl kripto meraklılarından yaklaşık 16 milyon dolar kazanacağını tahmin etmişti.

Mart ayında piyasaya sürülen ApeCoin, BoredApe Yacht Club NFT ekosisteminin resmi kripto para birimidir. Lansmanından sonra dalgalar yaratmasına rağmen, token sürekli bir ivme kazanamadı. Şu anda piyasa değerine göre Bitcoin Cash ve Monero'nun arkasında 31. sırada yer alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ