Bitcoin çok önemli bir destek seviyesinde işlem görüyor ve daha fazla satış baskısı, fiyatın 24.000 $ ve altına düştüğünü görebilir.

Güçlü Satış Baskısı, Bitcoin

Bitcoin çok önemli bir destek seviyesinde işlem görüyor ve daha fazla satış baskısı, fiyatın 24.000 $ ve altına düştüğünü görebilir. Son 24 saat içinde, Bitcoin ve Ethereum toplam tasfiyelerde 133 milyon dolardan fazla tanık oldu.

Bu haftaya iyi bir açılıştan sonra, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), Pazartesi günkü tüm kazançlarından vazgeçti. Bitcoin fiyatı bir kez daha yüzde 7'den fazla düştü ve 30.000 doların altına düştü. Basın zamanı itibariyle BTC, 562 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 29.509 dolardan işlem görüyor.

BTC fiyat düzeltmesi, ABD hisse senedi piyasasının başka bir satış baskısı gününe tanık olmasıyla geldi. Pazartesi gününe iyi bir başlangıç yaptıktan sonra, ilk üç ABD hisse senedi endeksinin tümü gün sonunda kazanımlarından vazgeçti. ABD 22 Mayıs ayı için enflasyon rakamlarını yayınlamaya hazırlanırken Bitcoin ve kriptonun satış baskısı altında kalması muhtemel. Kripto likidite sağlayıcısı B2C2'den Adam Farthing ve Collin Howe yatırımcılara bir notta şunları yazdı:

Bu pazar can çekişiyor. Yukarı yönlü bir katalizör olmadan, mevcut hissiyatın, açık ve ani bir düşüş riskiyle birlikte fiyatları aralıkta tutması muhtemeldir.

Teknik grafikte de Bitcoin zayıf görünüyor. Popüler kripto analisti @SmartContracter, BTC'nin ayı bayrağı yapısında işlem gördüğünü açıklıyor. Bu nedenle, modelin gelecekte daha fazla kayba yol açması muhtemeldir. Analist ayrıca Bitcoin'in 24.000 dolar ve altına düşebileceğini ve bir satın alma fırsatı yaratabileceğini söylüyor.

Bitcoin ve Ethereum'da Büyük Tasfiyeler

Bitcoin ile birlikte, daha geniş kripto piyasası satış baskısı altına girdi. Altcoinler bile büyük düzeltmelerden geçti. Dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum (ETH) da yüzde 7,5 düştü ve şu anda 212 milyar dolarlık piyasa değeriyle 1.755 dolardan işlem görüyor.

Glassnode'dan gelen verilere göre, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), son 24 saat içinde toplu olarak 133 milyon dolarlık tasfiyeye tanık oldu. Ancak, dikkat edilmesi gereken başka bir ilginç veri daha var. Ether (ETH) hakimiyeti küçülürken Bitcoin (BTC) hakimiyeti artıyor.

CoinShares'in son raporu, Bitcoin fonlarının geçen hafta toplam 126 milyon ABD doları tutarında net girişe tanık olduğunu gösteriyor. bu, bu yıl için toplam girişleri 506 milyon doların üzerine çıkardı. Bununla birlikte, Ethereum (ETH), art arda dokuzuncu hafta boyunca düz çıkışlar gördü. CoinShares raporu şunları not ediyor: Ethereum, bir hafta daha toplam 32 milyon ABD Doları tutarında çıkışla acı çekmeye devam ediyor. Ethereum, olumsuz yatırımcı duyarlılığının kalıcı olduğunu ima eden 9 hafta boyunca düz bir şekilde çıkışa katlandı.

Bitcoin ve Ethereum ile birlikte, büyük bir düzeltmeden geçen bir diğer kripto, Binance'in yerel kripto BNB dijital  parası. ABD SEC, BNB tokenleri için Binance 2017-ICO satışına ilişkin yeni bir soruşturma başlattığından BNB fiyatı yaklaşık yüzde 9 düştü. Cardano, Solana ve Polkadot gibi diğer altcoinler yüzde 7-10 arasında herhangi bir yerde düzeltme yaptı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ