Geçtiğimiz birkaç gün içinde, kripto varlıkların fiyatları, Bitcoin, bu makalenin yazıldığı tarih itibariyle 6.800 $ 'a düştüğünden dolayı geriledi.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, kripto varlıkların fiyatları, Bitcoin, bu makalenin yazıldığı tarih itibariyle 6.800 $ 'a düştüğünden dolayı geriledi. Maalesef ayıların "güçlü satış sinyali" gözlemlendiği için bu yeni piyasayı daha aşağıya itmeleri bekleniyor.

Kripto Pazarı Aşağı Yönlü Hareketi Görecek

Aşağıdaki çizelgeyi paylaşan popüler bir kripto tüccarı, Bitcoin'in muhtemelen bir death crossdaki “güçlü satış sinyalini” ve Tom Demark Sıralı (TD Sıralaması) dünün altına kırmızı bir 2 mum bastığını göstererek düşüş eğilimini görmenin eşiğinde olduğunu belirtti.


Birçoğu TD Sıralaması'nın eğilimleri tahmin etme konusundaki doğruluğundan şüphelenirken, son birkaç ay içinde Bitcoin için son derece doğruydu: BTC Aralık 2019'da 6.400 $ 'a ve bu yılın Şubat ayında 2020 en yüksek 10.500 $' a kadar 9 mum görüldü .

TD Sıralamasının belirlediği emsal, orta vadeli toplamanın kripto piyasası için doğru olduğunu gösteriyor.

Kısa vadeli Bitcoin beklentilerine ek olarak, trend odaklı bir teknik analiz aracı olan stokastik göstergenin BTC’nin kısa vadeli rallisinin kesin olarak sona erdiği görülüyor. Bir trader'ın gözlemlediği gibi, gösterge 2018'den bu yana Bitcoin için % 88 oranında doğrulukla çalışıyor.

Uzun Vadeli Görünüm Hala Boğa Şeklinde

Kripto pazarında kısa vadeli hasar devam edebilir, ancak analistler orta ve uzun vadeli görünümün aşağı yönlü bir şey olduğuna inanıyorlar.

“Crypto Trader Digest” bülteninin Nisan sayısında BitMEX CEO'su Arthur Hayes, Bitcoin'in küresel pazarlar devredilirse yine 3.000 dolar tekrar test etme potansiyeline sahip olduğunu, yıl sonu fiyat hedefinin “20.000 dolar kaldığını” yazdı. ”

Durumun neden böyle olduğunu düşündüğü konusunda, hükümetlerin ve merkez bankalarının durgunluktan kurtulmak için para ve mali çözümlere başvurduğunu belirtti:

“Herkes değişimin üstümüzde olduğunu biliyor, bu yüzden merkez bankacıları ve politikacılar tüm araçlarını bu soruna atacaklar. Ve tekrar edeceğim, bu enflasyonist çünkü daha fazla fiat para, gerçek mal ve emek arzının azalan düzünü izleyecek. Yeni sistem ne olursa olsun geçiş sırasında sahip olunacak sadece iki şey var: altın ve bitcoin. ”

Bu düşünce süreci diğer eski kurumsal traderlar tarafından da tekrarlandı.

Örneğin, Galaxy Digital'den Mike Novogratz, CNBC ile bu ayın başlarında yapılan bir röportajda, Bitcoin'in tamamen yıl sonuna kadar 20.000 $ 'a ulaşmasını beklediğini ve fiat paranın düşme şeklinin önde gelen kripto para birimi için oldukça yükseldiğini söyledi. Bu öngörüye o kadar çok inanıyordu ki şu açıklamayı yaptı:

 “Büyük bir Bitcoin pozisyonum var ve buna eklemeye devam ediyorum. Kısmen, bu hem long pozisyonunda altın hem de long pozisyonunda BTC olmak için inanılmaz bir ortam.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ