Çoğu kripto para birimi, 21 Kasım'da ani bir fiyat düşüşü kaydetti ve dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in piyasa değeri bir saat içerisinde yüzde 6’lık bir gerileme yaşadı.

Çoğu kripto para birimi, 21 Kasım'da ani bir fiyat düşüşü kaydetti ve dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in piyasa değeri bir saat içerisinde yüzde 6’lık bir gerileme yaşadı. Yazının yazıldığı sırada 52 doların üzerinde bir değere sahip olan Litecoin, coin’in desteğini tekrar tekrar test ederek kral kripto para biriminin adımlarını takip ediyor gibiydi.


CoinMarketCap’e göre Litecoin’in 3.4 milyar dolarlık bir piyasa değeri ve günlük 2.9 milyon dolarlık işlem hacmi söz konusuydu. Son 24 saat içinde yüzde 5.41'lik bir fiyat düşüşü kaydetti.

Litecoin 1 günlük grafik

Litecoin için 1 günlük grafikte kripto para biriminin fiyatının dik açılı genişleyen bir formasyona girdiği, işlem hacimlerinin patern süresince daha düşük ve daha aşağı bir eğilim gösterdiği görüldü. Bu tür hacim eğilimi, bu model için tüm vakaların sadece yüzde 36'sında meydana gelse de, hala dik açılı artan genişleme oluşumunun bir göstergesi durumunda.

Ek olarak, bu tür paternler, azalan hacim trendleriyle birlikte en iyi kopma sonrası performanslarını kaydeder.

Litecoin 46 Dolara Düşer mi?

200 günlük hareketli ortalama, 50 günlük MA'nın üzerine yükselirken, Eylül ayında gerçekleşen death cross’un hala aktif olduğu ve bu tarihten beri Litecoin’in fiyatında önemli bir düşüş baskısı uyguladığı görülüyor. Her iki hareketli ortalama da fiyat çizgisinin üzerinde seyrederken, Litecoin’in fiyatının düşmeye devam etmesi muhtemel görünüyor. Ayrıca, bu model için yüzde 54'lük bir yükseliş şansı, fiyat hareketinde tersine dönme konusunda ikna edici bir olanak sağlamıyor.

Fibonacci geri çekilme çizgileri, kırılmanın bir hafta içinde LTC'yi 46 dolara kadar düşebileceğini öne sürüyor. Tahmin edilen yüksek performanslı bir kırılma ve tüm göstergelerin genel düşüş sinyalleriyle, özellikle Bitcoin bugün 7 bin 900 doların altına düştükten sonra, başka bir senaryonun kendisini göstermesi olası görünmüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ