Birçok altcoin, 200 günlük hareketli ortalamalarına yaklaştıkça önemli bir güç gösteriyor. Bu durum sektördeki yükseliş hissini gösteriyor.

Gün Başlangıcında Kripto Para Piyasalarında Beklentiler

Birçok altcoin, 200 günlük hareketli ortalamalarına yaklaştıkça önemli bir güç gösteriyor. Bu durum sektördeki yükseliş hissini gösteriyor.

Blok ödülünün yarılanmasından sonra BTC fiyatı düşüp tekrar yükselmesine rağmen, Bitcoin için kurumsal talep yüksek. Alandaki bazı kişiler, kurumsal ve perakende talep yükselirse, fiyatını hızla artırabilecek ciddi bir (BTC) sıkıntısı olacağına inanıyor.

Bitcoin’in son on yıldaki fiyatındaki büyük artış, hükümetten veya aracı kurumlardan gelen destek nedeniyle gerçekleşmedi. İnsanlar merkezi olmayan bir dünyada bir fırsat gördüklerinde bu artışlar gerçekleşti. Digital Assets Data CEO'su Mike Alfred geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada dünya daha dijital ve sanal hale geldikçe, genç neslin fiziksel altın yerine dijital altınla daha fazla ilgileneceğini söyledi.

Hisse senetleri genellikle büyük aracı kurumlar veya yatırım bankaları tarafından yapılan yükseltmelere veya indirgenmelere güçlü tepki verir. Bununla birlikte, kripto topluluğu, Goldman'ın Bitcoin'e yatırım yapmaya karşı müşterisine yönelik son uyarısına karşı çıkmaya karar verdi. Bu, kripto traderlarının geleneksel aracı kurumların raporlarına fazla ağırlık vermediklerini göstermektedir.

Kripto fon yöneticisi Grayscale Investments'ın CoinMarketCap'te en üst düzey kripto para birimi olan Bitcoin'i alıştırma biçimine küçük bir örnek görülebilir. Yarılanmadan bu yana, Grayscale tek başına yeni çıkarılan Bitcoin'in yaklaşık % 150'sini satın aldı. Bu satın alma hızı birkaç hafta daha devam ederse, trader'ların hissiyatı kesin bir şekilde yükselebilir.

Bugün ayrıca CME BTC opsiyon sözleşmelerinin sona ermesine işaret ediyor. Tipik olarak sona erme işlemi Bitcoin’in fiyatında % 2.3'lük düşüşe neden oldu. Genellikle, türevlerin sona ermesinden kaynaklanan dalgalanmalar kısa vadeli olup devam eden eğilimi değiştirmezler. Bu nedenle, salıncak yatırımcıları CME'nin sona ermesine göre değil, eğilime dayalı işlemler başlatmalı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ