BTCUSD'nin teslim edilebilir miktarındaki azalması endişe sebebidir. Daha kısa zaman aralığındaki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor.

BTCUSD'nin teslim edilebilir miktarındaki azalması endişe sebebidir. Daha kısa zaman aralığındaki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor.

BTCUSD, 2 Haziran'da 10 bin dolarlık değerden düştü. O zamandan beri, Bitcoin alanında işler oldukça sessizdi. Günlük işlem gören miktar oldukça düşük.

CME'den alınan veriler farklı bir tablo çiziyor. BTCUSD Vadeli İşlemleri ve opsiyonlarına olan ilgi artmaktadır. Tüm ticari faaliyetlerden, teslimat için alınan miktar düşüktür. İnsanların BTCUSD'nin kısa vadede yükselmesini beklemediğini gösteriyor.

Dört saatlik BTCUSD şeması konsolidasyonu göstermektedir. BTCUSD'nin açılış ve kapanış fiyatları son birkaç seansta hemen hemen aynı.


Bitcoin’in aksi halde uçucu doğasının aksine. Yatırımcılar ve tüccarlar yakında bir kırılma bekliyorlar. Aynı zamanda herkes güvenli oynuyor.

BTCUSD, bir Boğa formasyonu olarak kabul edilen artan bir üçgen paterni içinde. Ancak, daha yüksek bir kopuş için hacmin yükselmesi gerekiyor.

Dört saatlik zaman dilimi BTCUSD'nin 50 dönemlik Basit Hareketli Ortalamanın altına düştüğünü göstermektedir. Bu seviye Bitcoin için potansiyel olarak sert bir direnç seviyesi olabilir.

Alıcıların desteği yoksa Bitcoin buradan 9,100 dolara düşebilir. Günün aralığı 9,566,81 dolar - 9,897,46 dolar. Hâlâ bu bölgede asılı olmasına rağmen, Ayıların hakimiyeti onu her zaman yıkabilir.

Bununla birlikte, kısa süreli bir çerçevenin teknik göstergeleri Boğa'dır.

BTCUSD şu anda 9.719.86 $ 'dan işlem görüyor ve 200 dönemlik SMA 9.410.97 $' dan işlem görüyor.

Diğer hareketli ortalamaların çoğu aynı ivmeyi göstermektedir. Göreceli Güç Endeksi veya RSI ve MACD gibi osilatörler Bitcoin'de nötrdür. Göstergelerin boğa niteliği ve Bitcoin'deki düşük işlem hacmi hacimleri zıttır. BTCUSD'nin çok yakında büyük bir hamle yapabileceğini gösteriyor.

 Ancak hareketin yönü belirsizliğini koruyor!

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ