Bitcoin piyasasında işlemin önceki haftası, alıcıların 7300-7400 $ 'ı test etmek için başarısız bir girişimle sona erdi. Dün, alıcılar üçgeni parçalamayı başardı ve birkaç saat içinde yatırımcılar Bitcoin fiyatının uçuşuna hayran kaldılar.

Bitcoin piyasasında işlemin önceki haftası, alıcıların 7300-7400 $ 'ı test etmek için başarısız bir girişimle sona erdi. Dün, alıcılar üçgeni parçalamayı başardı ve birkaç saat içinde yatırımcılar Bitcoin fiyatının uçuşuna hayran kaldılar.

Ancak, yerel fiyat seviyesine 7100 $ 'a ulaşan sorunlar başladı. Sonuç olarak, satıcılar hızlı bir şekilde alıcıların önceki 3 gün boyunca tuttuğu kritik 6760-6820 aralığının altına fiyatı düşürdü.

Bu durum, satıcıların Bitcoin pazarındaki etkilerini artırmaya başladığını gösterdi. İlk hedef olan 6330 $ 'lara düşüş devam edecek gibi görünüyor.

4 saatlik zaman diliminde görebildiğimiz gibi, alıcılar dünkü keskin fiyat düşüşünden sonra henüz toparlanmadı ve iki 4 saatlik mum içinde fiyat hemen hemen yerinde duruyor. Dünkü düşüşün gücü göz önüne alındığında, satıcılar 6760-6820 dolar tutmak koşuluyla Bitcoin fiyat düşüşüne güvenle devam edebilirler.

Günlük ve haftalık zaman dilimleri bize 13 Mart'tan itibaren büyüme eğiliminin muhtemel sonunu gösteriyor:


Gördüğünüz gibi, haftalık mumun büyük bir primle ve yeterince büyük hacimlerde kapatılması, en azından 13 Mart'tan itibaren büyüme düzeltmesinin gerçekleşmesi gerektiğini gösteriyor. Günlük mum da büyük bir iğne ile kapandı, bu da 7100 doların üzerinde Bitcoin pazarında büyük miktarlarda satmaya hazır birçok agresif satıcı olduğunu gösteriyor.

Mevcut büyüme trendi 23 Mart'tan bu yana karakterini değiştirdi. Günlük zaman diliminde görebileceğiniz gibi, Bitcoin fiyat hareketi kanalı yavaşlar ve fiyat yavaşlar. Alıcıların kritik noktası 6260 $'dır. Yatay hacimlerde görebildiğimiz gibi, bir likit aralığı vardır ve büyüme kanalının daha düşük bir eğilim çizgisi vardır. Bu işareti koruyan alıcılar tekrar 7700 $’ı test etme şansına sahip olacaklar. Aksi takdirde, 5770 $ 'a düşmeye devam etmeyi bekliyoruz.

Bitcoin pazarındaki dalga analizine göre, bize göre dalga (Y) henüz oluşmadı:


 İşaret edeceğimiz seviye  6330-6440 $ senaryomuzun kritik aralığıdır. Bu aralıkta, akım dalgası (b) dalgayı (a) % 61.8 düzeltir. Aralığı koruduktan sonra, son büyüme dalgası başlayacaktır. O zaman küresel bir düşüş bekleyeceğiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ