Satıcılar yerel düşük seviyesini güncellemeyi ve alt konsolidasyon limitini 7,131 $'dan test etmeyi başardı.

Global olarak, satıcılar 6 haftalık konsolidasyonda 6.660 dolarlık fiyat işaretini tekrar test etmeye çalışıyor.

Tarihsel düşük seviyeyi güncelledikten sonra, satıcılar marjinal pozisyonlarını güvenle yükseltiyorlar.

Bitcoin piyasasında ticaretin ilk günü sakin ve belirsizdi. Günün başında, alıcılar yerel Bitcoin fiyat büyümesi eğilimi oluşturmaya çalıştı. Ancak günün sonunda, iki 4 saatlik mum yardımı ile satıcılar yerel düşük seviyesini güncellemeyi ve bir kez daha alt konsolidasyon limitini 7.131 dolardan test etmeyi başardı.

Günlük zaman aralığınıza daha yakından bakarsanız, güçlerin alıcılardan satıcılara doğru kademeli olarak değiştiğini fark edebilirsiniz. 18 Aralık'ta alıcıların Bitcoin fiyatının büyümesine nasıl aktif olarak yardımcı olduğuna dikkat edin:

7.550-7.800 $ kritik fiyat bölgesinin büyümesinin devamı ve testi o kadar keskin değildi. Ancak, düzeltmeden sonra başka bir alıcı saldırısı girişimi oldukça zayıf görünüyordu. Alıcılar 4 gün içinde 22 Aralık'tan daha az sonuç aldı. Bu gerçeklere dayanarak, durum, alıcıların piyasadaki dengelerini tüketen satıcılar gibi görünmektedir. Şimdi, Bitcoin pazarında yeni bir düşüş dalgasına hazırlanıyorlar.

Haftalık zaman aralığı bize, dünya çapındaki satıcıların 6 haftalık konsolidasyonda 6.660 $ fiyat işaretini tekrar test etmeye çalıştıklarını göstermektedir:

Bu konsolidasyona yakından bakarsanız, fiyatın konsolidasyonun üst sınırına daha fazla zaman harcadığını görebilirsiniz. Alt limit testi sırasında, alıcılar agresif bir şekilde topu alanın geri kalanına çekmiş durumdalar. Bu gerçek, alıcılara, Bitcoin fiyatının sarı aralığın 7.550-7.800 $ üzerinde geleceği için umut veriyor. Bununla birlikte, satıcılar tarafında Bitcoin pazarındaki mevcut durum  7.060 $'ın kırılmasından sonra 6.660 $'lık testin muhtemel olduğu şeklinde.

Alıcılar marjinal pozisyonları düşürmeyi bıraktı, ancak büyümelerini birkaç gün boyunca yenilemedi:

Tarihi düşük seviyeyi güncelledikten sonra, satıcılar marjinal pozisyonlarını güvenle artırıyor:

Dalga analizine göre durum değişmeden kalıyor ve düşme dalgası (Y) şimdi tamamlanmakta. Ana soru, bu düşüş dalgasının düşük seviyesinin 6.660 $ seviyesinde mi kalacağını yoksa satıcıların 5.550 $ 'ı test edip edemeyeceklerini mi açıklıyor:

Yarın, satıcıların konsolidasyondan çıkıp çıkmadığını ve 6.600 $'ı test edip edemediğini ve alıcıların nasıl tepki vereceğini göreceğiz. Genel olarak, Bitcoin pazarı hala uyuyor ve vektör fiyat hareketi henüz mevcut olmayan hacimlere ihtiyaç duyuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ