Paris merkezli veri sağlayıcısı Kaiko'nun sıralamasına göre, büyük kripto borsaları Coinbase, Binance ve Kraken bu yılın ikinci çeyreği için ilk üç sırada yer alıyor.

Kaiko, borsaları altı kriter için bireysel puanların ağırlıklı bir bileşimine göre sıralıyor: yönetim, iş, teknoloji, veri kalitesi, güvenlik ve likidite. Yönetim puanı, bileşikteki en yüksek ağırlığı (%30) alıyor.

Ocak ayının ortasında yayınlanan önceki sıralamayla karşılaştırıldığında, FTX, Binance ve Huobi, yönetişim çabalarıyla desteklenen en büyük sıralama yükselişlerini gördü. 

Özellikle, Binance ve FTX önceki sıralamada ilk ona girememişti.

Derecelendirilmiş borsalar arasında Coinbase, Binance ve KuCoin en fazla likiditeye sahipken, Itbit ve Huobi ilk on arasında en az likiditeye sahip olanlar.

San Francisco merkezli Coinbase, liderlik kurulunun zirvesinde yer almaya devam ediyor ve "Üçlü Kaiko Değişim Derecelendirmesi" olan tek borsa olmaya devam ediyor; bu borsanın yüksek bir toplam puan ve tanımlanan eşiğin üzerinde olan bireysel puanlar kaydettiği anlamına geliyor.

Kaiko'nun daha önce Kraken, Gemini ve Bitstamp'tan oluşan AA dereceli grubu, Binance, FTX.US, CEX.IO, FTX ve BitBank dahil olmak üzere beş yeni üyeyi ağırladı .

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ