Kripto para birimi topluluğu, cevaplanması gereken bir soru soruyor: Bir varlığın değeri bir günde % 50 değer kaybediyorsa bir kimseyi kripto para ticareti yapmaya veya yatırım yapmaya nasıl ikna edebiliriz?

Günde% 50

Kripto para birimi topluluğu, cevaplanması gereken bir soru soruyor: Bir varlığın değeri  bir günde % 50 değer kaybediyorsa bir kimseyi kripto para ticareti yapmaya veya yatırım yapmaya nasıl ikna edebiliriz?

Dün, her halükarda, pazar için bir kan banyosu idi. Hisse senetleri resmen ayı bölgesine girdi ve tüm kripto para birimi sektörü şimdiye kadarki en kötü günlük kayıplardan birini yayınladı. Rakamlar, çoğu kripto para biriminde tahtada % 50'lik bir düşüş gördüğü için şaşırtıcı değil.

Bitcoin için 'değer deposu' argümanı bu pazar düşüşü ışığında ciddi bir şekilde sorgulandı. Ethereum’un en iyi adreslerinden bazıları varlıklarını terk etti. Kripto para borsaları bu dalgalanma göz önüne alındığında ayak uydurmak için uğraşıyor ve endişeleri görmezden geliyor. Yani, ruh arayışı yapma zamanı gelmiş olabilir.

Kripto Para Topluluğunda Tartışma

Loomer (@loomdart), kripto-Twitter'da tüm alanın konuşmasını sağlayan bir konuşma başlattı. Dün hala rekor düşüş kaydediyor olsak da, muhtemelen endüstri ve piyasayı perspektif haline getirmenin zamanı geldi.

Tweet'e verilen yanıt, gerçekçi olarak oldukça ciddi olan durumu hafifletmeyi amaçlayan şakalardı.

Diğerleri ise son düşüş sırasında kar elde edileceğine dikkat çekti. Aslında, Bitcoin 4.000 $ 'ın altına düştü ve şu anda 5.500 $ civarında işlem görüyor. Ancak, bu sıçramayı yakalamak zordur ve kimseyi kripto para ticareti yapmaya ikna etmenin kötü bir yoludur. Bu noktada, kumar oynamak rasyonel ticaretten kişiyi uzaklaştırabilir.

Sadece 24 saatte neredeyse tüm değerini silebildiği zaman kripto paralar için bir durum tespiti yapmak zordur. İnsanlar bunun hayat boyu bir olay olduğunu söyleyebilir, ancak düzenli borsalarda devre kesiciler var. Buna karşılık, kripto para piyasası 7/24 çalışıyor ve fren yok. Bu, birkaç saat içinde aylar boyunca biriken kazançları çökürebileceği ve parçalayabileceği anlamına gelir.

Bu, bazılarının borsalardaki devre kesicileri çağırmasına neden oldu. Ancak, bunun nasıl uygulanacağını hayal etmek zor. Yine de düşünmeye değer bir fikir.

 Borsa, dün itibariyle resmen ayı piyasası bölgesinde ve çoğu insanın aklında bir durgunluk var. Devam eden petrol fiyatı savaşı ve corona virüsünün hala hızla yayılmasıyla bunun yakın zamanda yavaşlayacağına dair bir gösterge yok. Özellikle cesur hissediyorsanız, düşen bıçağı yakalayın.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ