Cuma günü yayınlanan bir Bloomberg raporuna göre, ABD Hazinesi, yakın zamanda Senato'dan geçen ve Meclis'e giden altyapı yasasındaki kripto vergi raporlama hükümleri hakkında rehberlik hazırlıyor.

 • Cuma günü yayınlanan bir Bloomberg raporuna göre, ABD Hazinesi, yakın zamanda Senato'dan geçen ve Meclis'e giden altyapı yasasındaki kripto vergi raporlama hükümleri hakkında rehberlik hazırlıyor.
 • Polygon, tüm HEZ tokenlerini almak ve Hermez Layer 2'yi Polygon Hermez olarak yeniden markalamak için 250 milyon dolar harcıyor. Polygon Hermez, düşük ücretler ve düşük gecikme süresi ile gerçek bir Katman 2 Ethereum çözümü olacak. Anlaşmanın bir parçası olarak, HEZ sahipleri, bir geçiş sözleşmesi yoluyla HEZ tokenlerini MATIC tokenleri ile değiştirebilecekler.
 • 9 Ekim'de Teksas'ta bir Dogecoin festivali başlayacak. DOGE ile ilgili her şey kutlanacak. Soul efsanesi Dionne Warwick festivalin başını çekecek.
 • Bloomberg'in ilk bildirdiğine göre, dijital varlık yatırım şirketi CoinFund, daha önce Citigroup'ta yönetici olan Christopher Perkins'i yeni başkanı ve yönetici ortağı olarak hizmet etmesi için işe aldı.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

 • Twitter CEO'su Jack Dorsey, Ethereum konusundaki tutumunu dile getirdi. Kullanıcılar yakın zamanda Twitter'ın Ethereum ile çalışmaktan korktuğunu çünkü Big Tech'i bozabileceğini öne sürdü. Dorsey, Ethereum'un bir değeri olduğunu ancak kendisinin ve Twitter'ın Bitcoin'e odaklanmaya karar verdiğini söyledi.
 • Yakın zamanda geçirilen bir Senato tasarısı, komisyoncu tanımını dijital varlıklarla uğraşanları kapsayacak şekilde değiştirecek. Kripto savunucuları, madenciler gibi saklama altına alınmayan aktörleri içerebileceğinden endişeleniyor. İsimsiz yetkililere atıfta bulunan raporlara göre, Hazine tasarıyı geniş yorumlamayacak.
 • Arjantin cumhurbaşkanı Bitcoin’i yasallaştırmayı düşünüyor. Ama hükümeti aynı fikirde değil. Arjantinliler aşırı enflasyonla savaşmaya devam ederken, yetkililer Bitcoin'in benimsenmesi konusunda karışık duygular sergilemeye devam ediyor.
 • Yarı iletken çip üreticisi Intel, kripto alanına atlıyor olabilir. Finansal haber sitesi Barrons'un yayınladığı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) sunulan bir rapora göre, şirket 26 Haziran 2021'de Coinbase (COIN) hisseleri karşılığında yaklaşık 800.000 $ satın aldı.
 • Cardano (ADA) son zamanlarda sıcak bir çizgi izliyor. ADA'nın fiyatı pazarda artan bir büyüme gördü. 1 dolara yakın düştükten sonra, dijital varlık şimdi piyasa tablolarındaki yerini geri almak için geri döndü. Son iki aydaki fiyat düşüşlerinin dijital varlığın fiyatı üzerinde pek bir etkisi olmadı, çünkü fiyat şimdi sanki daha önce mücadele etmemiş gibi 2 doların üzerine çıktı.
 • Yeni yayınlanan bir rapora göre, yönetim altındaki varlıklara göre dünyanın en büyük 100 bankasının yarısından fazlasının, alandaki projeler aracılığıyla kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisine maruz kaldığı bildiriliyor.
 • Destekçiye dönüşen eski bir kripto para eleştirmeni olan milyarder yatırımcı Mark Cuban, 1 trilyon dolarlık altyapı yasasında yer alan kripto para vergisi hükmünün sektörün büyümesini engelleyebileceğini savundu.
 • Bir bankacılık uygulaması şirketi olan Chime Financial, Sequoia Capital Global Equities liderliğindeki yeni bir fonlama turunda 750 milyon dolar topladı. Wall Street Journal'ın bir raporuna göre SoftBank, Tiger Global ve General Atlantic gibi şirketlerin desteğini alan tur, şirkete 25 milyar dolar değer biçiyor.
 • Çin, bitcoin madenciliğine ülke çapında bir baskı uygulamaya başladığından beri, ülke, endüstrinin yuvası olarak yerini kaybediyor. Şirketlere fişi çekmeleri ve ülkedeki operasyonlarını sürdürmeleri emredildiğinden, toplam Bitcoin hash gücü hızla düşmeye başladı. Ancak şimdi, madenciler başarılı bir şekilde yeni bir ev buldukları ve operasyonları yeniden başlattıkları için hash gücü yükseliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ