Önde​​​​ gelen birkaç kripto para birimi, kritik destek seviyelerinin altına inmeye yaklaşmakta ve önümüzdeki birkaç gün içinde daha da olumsuz hareket edeceğinin sinyallerini vermekte.

Güne Başlarken Bitcoin ve Kripto Para Piyasası

Önde gelen birkaç kripto para birimi, kritik destek seviyelerinin altına inmeye yaklaşmakta ve önümüzdeki birkaç gün içinde daha da olumsuz hareket edeceğinin sinyallerini vermekte.

Corona virüsü vakaları, uluslar ekonomilerini yeniden açtıkça tüm dünyaya yayılıyor ve bu da büyük piyasalardaki mevcut toparlanmayı yavaşlatabilecek ikinci bir dalga riskini artırıyor. Küresel borç seviyeleri halihazırda astronomik düzeyde yer alıyor. Ancak vakalardaki yeniden dirilişin merkez bankalarının piyasalara daha fazla likidite pompalamasına yol açacağı varsayılmaktadır.

OKEx CEO'su Jay Hao geçtiğimiz günlerde Bitcoin'in (BTC) Mart ayının sonunda ilk teşvik yasasının imzalanmasından sonra yaklaşık % 58 artarak fiyatını 6.580 dolardan 10.400 dolara çıkardığını söyledi. Ayrıca, Trump İdaresinin ikinci bir 1 trilyon dolarlık teşvik paketini açıklayabileceği beklentileri de var.

Böyle bir durumda, Hao, yatırımcılardan gelen fonların bir kısmının, kurumsal yatırımcılar “risklerini risk ve güvenli liman varlıklarına yaydığı” için Bitcoin'e tekrar gireceğine inanıyor.

Kurumsal yatırımcılar paralarının yaklaşık % 1'ini CoinMarketCap'te en üst sıradaki kripto para birimine yönelendirseler bu durumda yaklaşık 480 milyar dolar BTC’ye akabilir.  Messari araştırmacısı Ryan Watkins'e göre, bu yeni akın “Bitcoin’in piyasa değerini 1 trilyon doların üzerinde taşıyabilir ve BTC fiyatını da 50.000 doların üzerine” getirebilir.

Bu, Bitcoin için uzun vadeli beklentilerin güçlü olduğunu, bu nedenle herhangi bir zayıflığın daha düşük seviyelerde satın alma fırsatı sunabileceğini düşündürmektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ