Bitcoin fiyatı ivme kaybetmeye devam ediyor ve 8.200 doların altına doğru daha derin bir düzeltmenin başlayabileceğini gösteriyor.

Güne Başlarken Kripto Paralara Bir Bakış

Bitcoin fiyatı ivme kaybetmeye devam ediyor ve 8.200 doların altına doğru daha derin bir düzeltmenin başlayabileceğini gösteriyor.

Grayscale Investments çılgın bir hızda Bitcoin'e (BTC) giriyor. Kripto araştırmacısı Kevin Rooke'a göre, sadece geçen hafta, fon 19.879 Bitcoin'i aldı. Bu rakam dönem boyunca çıkarılan 7.081 Bitcoin'in üzerinde. Bu, talebin şu anda arzı çok aştığını gösteriyor ki bu olumlu bir işaret.

Ancak, Tone Vays, S&P 500'ün 3.000'in altına düşmesi durumunda % 12 daha düşebileceğine inanıyor. S&P 500 ve Bitcoin arasındaki güçlü korelasyon nedeniyle, hisse senedi piyasalarındaki bir düşüş, CoinMarketCap'te en üst sırada yer alan varlığı 7.000 $ seviyesine sürükleyebilir. Vays, Bitcoin'in “bu yıl çoğunluğu için 6.000 ile 10.000 dolar arasında” bir aralığa gelmesini bekliyor.

Social Capital CEO’su ve Virgin Galactic Yönetim Kurulu Başkanı Chamath Palihapitiya, yatırımcıların bir kez daha kötü hükümet mali kararlarına karşı bir sigorta olarak Bitcoin'e paralarının yaklaşık % 1'ini koymaları gerektiğini önerdi.

Ancak Palihapitiya, Bitcoin'in aya fırlamasını istemiyor çünkü böyle bir hareketin sadece finansal sistem çöktüğünde Bitcoin'e yatırım yapmayan kişilerin hayatını mahvedeceğine inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ