3 Ağustos Salı gününe başlarken günün öne çıkan Bitcoin ve kripto para haberlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Güne Başlarken Öne Çıkan Bitcoin ve Kripto Para Haberleri

3 Ağustos Salı gününe başlarken günün öne çıkan Bitcoin ve kripto para haberlerini sizlerle paylaşıyoruz.

ABD Kripto Para Yasasını Daraltıyor

Haberlere göre, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yetkililer, başlangıçta ülkenin kripto yatırımcılarından altyapı geliştirmeye harcamayı planladıkları 500 milyar doları kapsayacak şekilde en az 28 milyar dolarlık kripto vergisi elde etmek üzere tasarlanan iki partili altyapı tasarısının kapsamını daralttı.

Analistler: Bitcoin Birikimi 2018 Ortasına Benzer Oyunda

Bitcoin ağı için Blockchain metrikleri, birikim devam ederken daha fazla varlığın kripto borsalarından ayrılmasıyla sürekli olarak gelişiyor.

Bitcoin fiyatları hafta sonu 42 bin doları aştığından beri oldukça fazla kar elde edildi. Varlık o zamandan beri %9 düştü ve genel piyasa duyarlılığı hakkında daha iyi bir görünüm elde etmek için zincir içi davranış analiz edilebilir.

Analitik sağlayıcı Glassnode, en son zincir içi raporunda tam da bunu yapıyor. Kilit soru, bunun herkesin yeni boğa trendinden şüphe duyduğu bir “İnanılmazlık Rallisi” mi yoksa sadece daha geniş bir zaman diliminde düşüş trendinde bir Ayı Rölyefi mi olduğudur.

Araştırmacılar, birikimin meydana geldiğini ve 2018 ayı piyasası sırasındaki yapıya benzer göründüğünü belirtti.

Miley Cyrus, Mike Novogratz'ın Kızı İçin Doğum Günü Partisinde Sahne Aldı

Pop yıldızı Miley Cyrus, Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz'ın kızı aktris Gabriela Novogratz için abartılı bir özel doğum günü partisinde performans sergiledi.

Dan's Paper'ın 2 Ağustos tarihli haberine göre, etkinlik milyarderin kızı aktris Gabriela Novogratz'ın doğum gününü kutlamak için yapıldı.

Cyrus kırmızı bir tek parça streç giysi giydi ve Sinead O'Connor, The Pixies ve Blondie'nin yanı sıra  “Wrecking Ball” ve “Party in the USA” gibi hit şarkılarını seslendirdi. Bu, Cyrus'un 29 Temmuz'da Chicago'daki Lollapalooza 2021'den bu yana ilk performansıydı.

Novogratz kısa süre önce Çin'deki madencilik baskısı ve göçü hakkında konuştu ve olayların Kuzey Amerikalı madencilerin uluslararası konumunu destekleyeceğini ve zamanla sektör için genel bir olumlu olabileceğini kanıtladı.

Haziran ayının sonunda, Galaxy Digital, Batı Teksas'ta bir veri merkezinin inşasını finanse etmek için İngiltere merkezli kripto madencisi Argo Blockchain'e 20 milyon dolarlık Bitcoin destekli kredi verdi.

OpenSea'nin Günlük Hacmi 2020 Toplamını Aşıyor

Pazar yeri OpenSea artık 2020'nin tamamı için olduğundan daha fazla hacim işliyorken, değiştirilemez tokenler yeniden köpürüyor gibi görünüyor.

Önde gelen NFT pazarı OpenSea, 2020'nin tamamında olduğundan daha fazla günlük işlem gerçekleştiriyor.

2 Ağustos'ta OpenSea'nin kurucu ortağı ve CEO'su Devin Finzer, platformun iki gün içinde 95 milyon dolar değerinde işlem gerçekleştirdiğini tweetledi.

Finzer, OpenSea'nin 2021'in tamamı için 21 milyon dolarlık hacim işlediğini tahmin ediyor, bu pazarın günlük işlem değerinde 2020'den bu yana 650 kattan fazla artış olduğu görülüyor.

Singapur, Kripto Borsası Independent Reserve'e Onay Verdi

Avustralya kripto para borsası Independent Reserve, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bir şirket açıklamasına göre, Singapur'daki bir Büyük Ödeme Kurumu Lisansı için düzenlenmiş bir dijital ödeme tokeni (DPT) hizmet sağlayıcısı olarak çalışması için "prensip onayı" aldığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ