Genel olarak pek çok farklı alandan kurum ve kuruluşlar kripto para sektöründe faaliyet göstermenin yollarını arıyor.

Güney Afrika Merkez Bankası Yetkilisi Kripto İle Suçlandı

Genel olarak pek çok farklı alandan kurum ve kuruluşlar kripto para sektöründe faaliyet göstermenin yollarını arıyor. Güney Afrika Merkez Bankası'nın bir merkez bankası yetkilisi, kripto varlık sınıfıyla ilgili zararlı yanlış bilgiler yaymakla suçlandı.

Güney Afrika Merkez Bankası Yetkilisi Kripto Hakkında Yanlış Bilgi Vermekle Suçlandı

Güney Afrikalı bir üniversite profesörü olan Steven Boykey Sidley ve yazar, ülkenin merkez bankası başkan yardımcısı Kuben Naidoo'yu kripto para birimi işlemlerinin yüzde 90'ının yasa dışı olduğunu iddia ettiği için eleştirdi.

Maverick tarafından yayınlanan bir makalede Sidley, Güney Afrika Rezerv Bankası  SARB  başkan yardımcısını manşetlere çıkan ve önemli bir yeni endüstriye ölçülemez zararlar veren yanlış bilgileri yaymakla suçluyor.

Profesöre göre Blockchain işlemleri halka açık olduğu için tespit edilmemiş bir suç işlemek mümkün değil. Sidley, bu şeffaflık seviyesinin kripto suçlarının gelirlerini takip etmeyi çok daha kolay hale getirdiğini de sözlerine ekledi.

Sidley konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Gerçek istatistikler, çok sayıda veri analizi şirketi tarafından sürekli olarak toplanıyor ve raporlanıyor. Blok zincirindeki yasa dışı faaliyetlerle bağlantılı kripto işlemlerinin sayısı %0,15'tir. Güney Afrika Randı ve ABD Doları ile yasa dışı işlem sayısı yüzde 5'tir. Bu, kriptoya kıyasla 50 kat daha yüksek bir oran.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ