Güney Afrika şirketi Sekunjalo Investment Holdings, pan-Afrika açık blok zinciri iş ekosistemi geliştirmek için Çinli kamu Blockchain şirketi Ultrain Technology limited ile işbirliği yaptı.

Güney Afrika Şirketi, Yeni Bir Afrika Ödeme Altyapısı Geliştirmek İçin Çin Merkezli Ultrain İle İşbirliği Yapıyor

Sekunjalo Yatırım Holding ve Ultrain, ticari açıdan sürdürülebilir ve sorumlu bir sağlam yeni nesil finansal altyapı geliştirmeyi amaçlamakta. Blockchain modeli, Afrikalı insanlara rahatlıkla finansal hizmet sağlamak için tasarlanmış durumda. Ortaklık hakkında daha ayrıntılı bilgi 2020'de Addis Ababa'daki Afrika Birliği toplantısında açıklanacak.

Ultrain, Blockchain Kullanmak İsteyen Afrika Şirketlerine Eğitim ve Çözümler Sunacak

Ultrain'in kurucu ortağı Emma Liao, Afrikalı insanlar için uygun, güvenli ve güvenilir bir finansal altyapı oluşturmanın çok önemli olduğunu söyledi. Sekunjalo ile çalışmaktan ve birlikte böyle bir araç oluşturmaktan ve Sekunjalo’nun işletme matrisinin yardımı ile tanınmaktan mutluluk duyduklarını daekledi. Ultrain ayrıca blok zincir teknolojisini kullanmak isteyen Afrika işletmelerine veya girişimlerine eğitim ve çözümler sunacak.

Çin Blockchain’i Kabul İçin Bastırıyor

 Daha önce, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, blockchain teknolojisinin kullanılmasını onayladı ve ülkeden “çağı yakalamasını” istedi. Sekunjalo Başkanı Dr. Iqbal Survé, Çin'in bu teknolojide birkaç ilerleme kaydettiğini ve bunun için Afrika ödeme altyapısının uygun hale getirileceğini söyledi. Her iki şirket de ortaklıklarının karlılığının önemli bir kısmını, Afrika kıtasındaki hayırsever girişimlere vermeyi taahhüt etti. Girişim, genç Afrika vatandaşlarını eğitmeyi içerecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ