Güney Afrika'dan bir dijital banka olan Tymebank, kısa süre önce Tencent ve İngiltere merkezli kalkınma finansmanı grubu CDC Group tarafından yönetilen en son finansman turundan 70 milyon dolar daha topladı.

Güney Afrika

Güney Afrika'dan bir dijital banka olan Tymebank, kısa süre önce Tencent ve İngiltere merkezli kalkınma finansmanı grubu CDC Group tarafından yönetilen en son finansman turundan 70 milyon dolar daha topladı. Bu son sermaye artırımı, Tymebank'ın B Serisi yoluyla edindiği fonların değerini 180 milyon dolara getiriyor. Bu son yatırımdan önce Tymebank, Apis Growth Fund II ve Gokongwei'nin JG Summit Holdings'inden 110 milyon dolar almıştı.

Dijital Banka Tyme, Yeni Parayı Yurtiçi Genişlemesini Finanse Etmek İçin Kullanacak

News24 raporuna göre, dijital banka Tyme yeni parayı yurt içi genişlemesini finanse etmek ve bankanın diğer pazarlara girişini kolaylaştırmak için kullanacak. Bankadan yapılan açıklamada, "İki yatırımcının sermayesi ve uzmanlığı, Tyme'ın riski yönetme yeteneğini geliştirmek ve bankanın CDC'nin bulunduğu pazarlara genişlemesini desteklemek için de kullanılacak" dedi. Raporda, Tymebank'ın ayrıca Gokongwei Grubu ile ortaklaşa bir dijital banka lisansı aldığı Filipinler'deki Gotyme'yi desteklemek için toplanan fonların bir kısmını kullanacağını da ekliyor.

Güney Afrika'nın En İyi Finansal Bekçisi, Önümüzdeki Yılın Başlarında Kripto Para Birimi Düzenlemelerini Uygulamaya Hazır

Güney Afrika'nın en iyi finansal düzenleyicisi, önümüzdeki yılın başlarında kripto para birimi düzenlemeleri getirmeye hazırlanıyor. Düzenleyici, dolandırıcıların savunmasız yatırımcılardan yararlandığına ve yatırımcıların başvurabilecekleri bir yolu olmadığı için milyonlarca dolarla kaçtığına inanıyor. Güney Afrika, Kenya, Nijerya ve Gana ile birlikte listenin başında yer alan kıtanın en büyük kripto para piyasalarından biri oldu. Güney Afrika, birkaç yıl önce dijital para birimlerine sahip olan İnternet kullanıcılarının oranı için %10,7 ile küresel olarak ilk sırada yer aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ