Güney Kore Ulusal Vergi Dairesi, 2022'den itibaren miras kalan veya bağışlanan kripto para birimlerini vergilendirmeye başlayacağını açıkladı.

Güney Kore Ulusal Vergi Dairesi, 2022'den itibaren miras kalan veya bağışlanan kripto para birimlerini vergilendirmeye başlayacağını açıkladı.

Güney Kore'nin kripto para birimindeki %20'lik vergisi bir yıl daha ertelenmiş olabilir, ancak Ulusal Vergi Dairesi, sektörden bir miktar gelir getirmeye kararlı. Bir haber, ajansın 2022'den itibaren devralınan veya bağışlanan dijital para birimlerini vergilendirmeye başlayacağını ortaya koydu. Ulusal Vergi Servisi, bağışçılardan veya sevdiklerinden miras olarak kripto para alan kişileri hedeflemeye başlayacak.

Bu Vergilendirme, Dijital Para Birimleri İçin Planlanan %20'lik Vergiden Ayrı Olacaktır

Bu vergilendirme, 2.100 ABD Doları ve üzeri değere sahip dijital para birimleri için planlanan %20 vergisinden ayrı olacaktır. İkincisi, yakın zamanda bir yıl daha ertelendi ve Ocak 2023'te yürürlüğe girecek. Miras alınan dijital varlıkları vergilendirmek için vergi dairesi, mirasın başladığı tarihten veya bağış tarihinden önceki ve sonraki her ay için ortalama tutara bakacaktır. . Kore vergi dairesi, dijital para birimlerinin fiyatını Dört Büyük borsa olan Dunamu (Upbit'in operatörü), Korbit, Coinone ve Bithumb tarafından belirtilen ortalama fiyatlara bağlı olarak değerlendirecek.

Koreliler, Ajansın Web Sitesinde Ortalama Aylık Fiyatı Kontrol Edebilir

Mart ayından itibaren Koreliler, ajansın web sitesinde aylık ortalama fiyatı dört büyük döviz fiyatlarından hesaplanan kontrol edebilirler. Kripto para birimlerinin vergilendirilmesi Kore'de yoğun tartışmalara konu oldu. 2.5 milyon KRW'nin (2.100 ABD Doları) üzerindeki kripto para birimi kazançları üzerindeki %20'lik verginin Ekim 2021'de yürürlüğe girmesi planlanıyordu, ancak çoğunlukla muhalefet partisinden yasa koyucular bunu üç ay sonra Ocak 2022'ye kadar ileri sürmeyi başardılar. orada durdu ve hükümetin ertelemeye karşı sert bir şekilde geri adım atmasına rağmen, vergilendirme uygulamasının Ocak 2023'e taşınmasıyla sonuçlandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ