Güney Kore Başkentinin 1 Milyar Dolarlık Başlangıç Fonu Blockchain Firmalarını İçeriyor

Güney Kore 2022

Güney Kore'nin başkenti Seul'da hükümetin, 18 Şubat'ta yayınladığı resmi açıklamaya göre, 2022 yılına kadar Blokchain ve Fintech girişimlerine 1 milyar dolardan fazla yatırım yapmayı planladıklarını açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre, Güney Kore başkentinin Seul'da hükümetten gelen açıklamada, geçtiğimiz yıl başlatılan Seul İnovasyon Büyüme Fonu aracılığıyla, şu anda A Serisi veya tohum fonu kazanmak için mücadele eden girişimlere yardım etmek için çeşitli sektörlere yatırım yapacağını açıkladı.

Hükümet 2019 yılının ilk yarısında 13,25 milyar won (11,75 milyon dolar) ve ikinci yarıda 8,4 milyar won (7,45 milyon dolar) yatırım yapmayı planlıyor.

Raporda, Blockchain projelerinin Dördüncü Sanayi Devrimi veya Akıllı Şehir tahsisleri yoluyla “23 devrimci teknolojiden” biri olarak desteklenmesi muhtemel olduğu belirtiliyor.

Seul Hükümeti'nin açıklamasında, Londra ve Silikon Vadisi'nde şirket başına ortalama yatırımın yaklaşık 6-7 milyon dolar olduğunu, Kore'de ise sadece yaklaşık 1.1 milyon dolar olduğunu vurguluyor. Seul Hükümeti ekonomi politikası bölümünün başkanı Jo In-dong, şunları söyledi:

"Yenilikçi başlangıç yatırımları, toplumumuzda inovasyon yaratan kurumsal büyümenin temel taşı olacak ve inovatif girişim şirketlerinin büyümesi için kritik öneme sahip olacaktır. "

Geçtiğimiz ay, Seul Hükümeti, çeşitli devlet hizmetlerinde blockchain uygulamalarının potansiyel ve faydalarını incelemek amacıyla 100 çalışandan oluşan Seoul Blockchain Yönetim Ekibi oluşturacaklarını duyurdu.

Seul, ilk olarak, Ekim ayında blok zinciri tesislerine yatırım yapma planını açıkladı. Seul belediye başkanı olan Park Won-soon, Güney Kore’nin başkentinde blockchain ile ilgili girişimlerin gelişimini teşvik etmek için “Seoul Seul Blok Şehri” olarak adlandırılan beş yıllık bir plan ortaya koydu. O zamanlar, kentin belediye başkanı Park Won-soon, Seul’ün beş yıllık bir planla 108 milyon dolar yatırım yapmayı planladığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ