Güney Koreli bir başkan adayı, 2022 kampanyası için kripto para birimi bağışlarını kabul edecek.NFT'leri bağışçılara makbuz olarak verecek.

Güney Koreli bir başkan adayı, 2022 kampanyası için kripto para birimi bağışlarını kabul edecek.NFT'leri bağışçılara makbuz olarak verecek. Bağışçılar Bitcoin, Ether veya inceleme altındaki diğer üç kripto para biriminden birinde bağış yapabilirler.

Kore Demokrat Partisi, kripto bağışlarını kabul ederek ve oyun endüstrisinde NFT'leri destekleyerek kripto alanında kanatlarını genişletmek istiyor.

Güney Koreli politikacı ve eski sivil haklar avukatı Lee Jae-Myung, başkanlık kampanyası için kripto para bağışlarını kabul edecek. Lee, Temmuz 2021'de başkan adayı olarak aday olma niyetini açıkladı. 10 Ekim 2021'de Kore Demokrat Partisi'nin adayı oldu.

Lee'nin kampanyasına bağış yapan her kişi, Bitcoin, Ether veya incelenen üç kripto para biriminden başka bir para bağışında bulunduğunda bir NFT alacak. Lee, dijital para birimlerine ilgi gösteren genç seçmenlerin ilgisini çekmeyi umuyor. NFT makbuzu, Lee'nin fotoğraflarını içerecek ve seçim vaatlerini taşıyacak. NFT'lerin hangi blok zincirinde basılacağı belli değil. NFT'ler bağışçılara e-postayla gönderilecek ve kripto para birimi, merkezi bir borsa kullanılarak nakit olarak değiştirilecek. Fiat para birimi bir katkı hesabına yatırılacaktır. NFT'ler, sahiplerinin “dijital varlıklarını başkalarıyla değiş tokuş edebileceği” bir tür tahvil görevi görecek.

Kampanya komitesinden temsilci Lee Kwang-Jae, “Bağışlar, Kamu Görevlisi Seçim Yasası ve Siyasi Fonların Yönetimine İlişkin Kılavuz İlkelere uygun olarak yönetilecek” dedi. Lee Jae-Myung, kampanya finansmanı için NFT'leri yayınlayan dünyadaki ilk politikacı olacak.

Oyun Endüstrisi NFT'lerden Destek Alacak

Demokrat Parti'nin seçim kampanyası komitesi için dijitalleştirme politikalarına başkanlık eden Park Young-Sun da partinin kripto dostu politikalarına uyumunu dile getirdi. 2018'de yazılmış bir Facebook mesajıyla bağlantılı bir NFT yayınladı ve burada kripto borsalarının kapatılmasına karşı çıktı. NFT'leri kullanarak ülkenin oyun endüstrisinin güçlendirilmesini tartışmak için gelecek hafta oyun endüstrisi temsilcileriyle bir araya gelecek. Yüksek internet hızları ve sağlam telekomünikasyon altyapısı, özellikle oyunlarda mikro ödemelerin popüler olmasına neden oldu.

Güney Kore'de kripto ne kadar popüler?

Güney Kore'de kripto paraya ilgi arttı. 2021 anketine göre, 1885 çalışanın %40,4'ü kripto para birimine yatırım yaptı. 20-39 yaş arası Koreli işçiler, ankete katılan tüm kripto sahiplerinin %86,9'unu oluşturuyor. Güney Kore'de ayrıca genç işsizliği sorunu var ve Şubat, Mart ve Nisan 2021 itibariyle işsizlik oranı %10'du. Buna ek olarak, Güney Kore Ulusal Meclisi Mart 2020'de kara para aklamayla mücadele süreçleri de dahil olmak üzere kripto para birimlerinin ve borsaların düzenleyici denetiminin temelini oluşturan yeni yasalar çıkardı. Bu, Covid-19 salgını sırasında kripto para birimlerine olan ilgideki artışın ortasında geldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ