Güney Kore'nin İktidardaki Demokrat Parti Başkan Adayı Lee Jae-myung sanal varlıklar için bir hükümet birimi kurmayı düşünüyor.

Güney Kore'nin İktidardaki Demokrat Parti Başkan Adayı  Lee Jae-myung sanal varlıklar için bir hükümet birimi kurmayı düşünüyor.

İktidardaki Demokrat Parti'nin Güney Kore'deki yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adayı olan Lee Jae-myung, seçim vaatlerine sanal varlık endüstrisini denetlemeye adanmış bir hükümet sektörü kurmayı dahil edebilir.

Lee'nin, sanal varlıklar için Mali Denetleme Hizmetine (FSS) benzer bir birim kurmak için başkanlık kampanyasına bir plan dahil etmeyi düşündüğü bildiriliyor. Amacı, tıpkı FSS'nin borsada yaptığı gibi, daha iyi yatırımcı koruması için kripto piyasasında fiyat manipülasyonu, çapraz ticaret veya bilgisayar korsanlığı gibi haksız eylemleri incelemektir.

Yerel basında çıkan haberler, hareketi Demokrat Parti'nin 20'li ve 30'lu yaşlardaki seçmenleri geri kazanma çabalarının bir parçası olarak yorumluyor. 7 Nisan'da yapılan 2021 Güney Kore ara seçimleri, bir zamanlar mevcut Başkan Moon Jae-in ve Demokrat Parti'ye sadık olan o yaş grubundaki insanlardan büyük bir destek kaybı olduğunu gösterdi. Ara seçimde, muhafazakar Halk Gücü adayı Oh Se-hoon %57,5 oyla Seul Belediye Başkanı olurken, Demokrat aday Park Young-sun %39,2 oy aldı. Sadece geçen yıl, 2020 yasama seçimlerinde 20'li yaşlarındaki seçmenlerin %56,4'ü ve 30'lu yaşlarındaki seçmenlerin %61,1'i Demokrat Parti'yi destekledi.

20'li ve 30'lu yaşlarındaki yatırımcılar, Kore'nin dört büyük borsasındaki toplam kripto yatırımcı sayısının yaklaşık %60'ını oluştururken, sanal varlık yatırımcılarının desteğini kazanmak, gelecek yıl yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için kritik önem taşıyor.

Lee ayrıca, Ocak 2022'de başlaması planlanan kripto para birimi kazançları üzerindeki bekleyen verginin bir yıl ertelenmesi gerektiğini söyledi. Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığına aday olan Muhafazakar Parti'den Hong Jun-pyo, mevcut Hükümetin sanal varlıklar üzerindeki vergi politikasını da eleştirdi. Güney Kore'de cumhurbaşkanlığı seçimi 9 Mart 2022'de yapılacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ