Güney Kore’de kripto para piyasalarını düzenleyen regülasyonlar Eylül ayı sonu itibari ile etkili olmaya başlayacak.

Güney Kore’de kripto para piyasalarını düzenleyen regülasyonlar Eylül ayı sonu itibari ile etkili olmaya başlayacak. Güney Kore söz konusu kripto para regülasyonlarında G20 ülkeleri bazında faaliyet gösteren Finansal Eylen Gücü (FAFT) standartlarını uyguluyor. Bu standartların ilerleyen zaman dilimlerinde G20 ülkelerinin tamamında etkili olacağı düşünülüyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

G20 ülkeleri dünya ekonomisinin yaklaşık %70’ini yönetiyor. Bu nedenle Güney Kore regülasyonlarının etkileri piyasa tarafından önemseniyor.

Güney Kore, FAFT tarafından benimsenmiş KYC (müşterini tanı) ve AML (kara para aklama ile mücadele) standartlarını kripto para piyasalarında uygulamaya başladı. Bu standartlar çoğu kripto para borsaları tarafından yerine getirilemedi. 66 kripto para borsasından 29’u ancak lisans almak için başvuruda bulundu. 29 borsadan kaçının lisans alabileceği ise şüpheli.  

Güney Kore merkezli 4 büyük kripto para borsası standartları aşmak için güç birliği yapmaya karar verdi. Bu borsalar; Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit. Bu gelişmenin ardından Güney Kore merkezli standartların ülkede tekelleşmeyi arttırma ihtimalinden bahsediliyor.

Sonuç olarak FAFT’nin önerdiği standartlar Güney Kore’den başlayarak tüm G20 ülkelerinde uygulanmaya başlayacak. Birçok kripto para borsası ve kripto para bu standartları aşamayabilir. Yatırımcılara düşen ise standartları aşabilen kripto paraları takip etmek olacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ