Kore Ticaret Komisyonu, sekiz kripto para borsasına, müşteri sözleşmelerindeki hüküm ve koşulları değiştirmelerini tavsiye etti.

Güney Kore’den Kripto Para Borsalarına Uyarı

Kore Ticaret Komisyonu, sekiz kripto para borsasına, müşteri sözleşmelerindeki hüküm ve koşulları değiştirmelerini tavsiye etti.

İşte Ayrıntılar

Komisyon, müşteriler için olumsuz olduğunu söylediği 15 tür şart ve koşul keşfetti. Bir koşul, minimum para çekme tutarının altındaki bakiyelerin kullanıcılara iade edilmemesini şart koşuyordu. Bir diğeri, borsanın “aşırı” tanımlamadan “aşırı” sayıda aylık işlem yapan kullanıcıları kısıtlayabileceğini söyledi.

KFTC, 16 borsayı hedef aldı. Upbit, Bithumb, Korbit, CoinOne, Streami, Probit, Huobi Korea ve Hanbitco isimli borsalara düzeltme yapmaları tavsiye edilirken, geri kalan sekizi hala inceleniyor.

Tavsiyelere uymazlarsa, KFTC zorunlu bir düzeltme emri verebilir. Bir düzeltme emrine uyulmaması durumunda, KFTC işi savcılara bildirebilir.

Kore bu adımlarıyla işleri sağlama almış gözüküyor. Yasal düzenlemeler konusunda ileri bir aşamada yer alan Güney Kore için bundan sonraki adımların ne olacağı merakla bekleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ