İktidardaki Kore Demokratik Partisi (DPK), hükümete karşı çıkmak ve kripto vergi kanununun uygulanmasında başka bir gecikme için bastırmak için bir fikir birliğine vardı.

İktidardaki Kore Demokratik Partisi (DPK), hükümete karşı çıkmak ve kripto vergi kanununun uygulanmasında başka bir gecikme için bastırmak için bir fikir birliğine vardı.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Güney Koreli yatırımcılar, kripto para varlıkları üzerinden vergi ödemeye başlamadan önce biraz daha beklemek zorunda kalabilirler. Yeni kripto vergi rejiminin gelecek yıl Ocak ayında yürürlüğe girmesi planlanıyordu, ancak yerel raporlara göre, iktidardaki Kore Demokrat Partisi (DPK) hükümete karşı çıkmak ve başka bir gecikme için daha zorlamak için bir fikir birliğine vardı.

 Güney Kore Hükümeti, Kripto Kazançlarına %20 Vergi Koymaya Başlamak İçin Bastırıyor

Güney Kore Hükümeti, 1 Ocak 2022'den itibaren 2.5 milyon won (2.125 $) değerindeki kripto kazançlarına %20 vergi koymaya başlamak için bastırıyor.  Kripto vergi yasası başlangıçta 1 Ekim'de bu hafta yürürlüğe girecekti. Ancak, henüz olgunlaşmamış dijital para birimi endüstrisi için vergi altyapısındaki yetersizlik nedeniyle gelecek yıla üç ay daha ertelendi.  Daha önce bildirildiği gibi, iktidardaki DPK partisi bir erteleme daha için bastırıyor, ancak Maliye Bakanı bu baskıyı hafife aldı.

 Vergi Uygulaması Bir Yıl Daha Ertelenebilir

Korea Times'a göre, parti, uygulamayı en az bir yıl daha geciktirmek için yasal değişiklikleri zorlamak için bir fikir birliğine vardı. DPK partisi için son hamle çoğunlukla siyasi amaçlı. Parti, çoğunlukla 20'li ve 30'lu yaşlarında olan ve kripto para birimlerine yatırım yapan genç nesli cezbetmek için çıktı. Güney Kore, gelecek yıl Mart ayında Cumhurbaşkanlığı seçimini yapacak ve bu da partinin yatırımcıları cezbetmesini daha da uygun hale getiriyor. En popüler parti olan parti, görevi sona eren Başkan Moon Jae-in'in özellikle emlak sektöründeki bazı feci politika hamleleri ışığında desteğini kaybediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ