Güney Korel kripto para ticareti yasağı tartışmalarının ardından kripto para piyasası yaklaşık 100 milyar dolar değerinde kayıp yaşadı fakat son bir kaç saat içinde gelen haberlerle birlikte toparlanma başladı.

Kripto para piyasası toparlanıyor


Güney Kore Adalet Bakanlığı'nın kripto para ticareti yasağı tasarısını taslak olarak hazırlama planlarını açıkladıktan neredeyse hemen sonra, küresel pazardaki hemen hemen tüm kripto para birimlerinin fiyatı değer kaybetti. Sadece birkaç saat sonra Güney Kore Strateji ve Maliye Bakanlığı, Adalet Bakanlığının kripto para ticareti yasağı teklifini desteklemediğini ve kabul etmediğini açıkladı.

CCN'in 11 Ocakta bildirdiği üzere, Strateji ve Maliye Bakanlığı, "Potansiyel kripto para ticaret yasağı konusunda Adalet Bakanlığı ile aynı görüşleri paylaşmıyoruz" dedi.

Bugünün başında, pazardaki en değerli 50 kripto para biriminin, Bitcoin ve Ethereum'un yaklaşık yüzde 10 oranında düşmesi ile, market hacmi de büyük bir düşüş gösterdi. Haberlerin etkisiyle başlayan düşüş furyası saatler içerisinde kendini toparlamış durumda ve buda kripto para dünyasının işin içine devletler dahil olduğunda nekadar kırılgan olduklarını bir kez daha göstermiş oldu.

Bitcoin, Ethereum ve Dash haricinde küresel pazardaki ilk 10 kripto paranın değeri arttı.

Özellikle, günlük ticaret hacmi ve kullanıcı etkinliği bakımından Güney Korel borsalarında kripto paralar eski değerlerine yeniden ulaşmaya çalışıyor. Yani, EOS ve Bitcoin Cash, son birkaç saat içinde oldukça büyük kazanımlar kaydettiler. Bitcoin Cash, yüzde 6'dan fazla artarken, EOS değeri yüzde 20 artışla büyük bir fiyat artışı gösterdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ