Güney Kore, artan kripto düzenlemeleri ortamında ülkenin bir sonraki cumhurbaşkanı olarak kripto yanlısı aday Yoon Suk-yeol'u seçti.

Güney Kore, artan kripto düzenlemeleri ortamında ülkenin bir sonraki cumhurbaşkanı olarak kripto yanlısı aday Yoon Suk-yeol'u seçti.

Güney Kore, Yoon Suk-yeol'u ülkenin bir sonraki cumhurbaşkanı olarak seçti. Yoon, ülkedeki “mantıksız” kripto düzenlemelerini elden geçirme sözü veren bilinen bir kripto dostu adaydır. Yoon'un bu yılın başlarında kampanyası sırasında "Gerçekten uzak ve mantıksız olan düzenlemeleri elden geçirmeliyiz" dediği bildirildi. Güney Kore'nin kripto piyasasının "endişelenmemesini" sağlamak için "olumsuz bir düzenleme sistemini" benimsemesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Güney Kore, Çeşitli Düzenleyici Tartışmalara Tanık Oldu

Yoon'un Cumhurbaşkanlığı başarısı, Güney Kore'nin kripto endüstrisi ile ilişkisinin çeşitli düzenleyici tartışmalara yer verdiği bir zamanda geldi. Geçen ayın başlarında Mart ayında bildirildiği üzere, Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), kara para aklama ile mücadele etmek için yeterince çaba göstermeyen kripto şirketlerini çökertmek istediğini söyledi. 20 Nisan 2021'den itibaren, borsalar şüpheli etkinlik bildirmedikleri veya oturum açma işlemini sürdürmedikleri takdirde 26.000 ila 52.000 $ arasında para cezası ile karşı karşıya kalacak. Geçen yıl Haziran ayında, FSC platformlarda çapraz ticareti önleyeceğini söylediğinde Güney Kore kripto borsaları büyük bir düzenleyici darbeyle karşı karşıya kaldı.

Güney Kore Kripto Para Birimlerini Benimsemeye Devam Ediyor

Yoon, Başkanlık yarışındaki tek kripto yanlısı aday değildi. Güney Kore yarışındaki bir başka başkan adayı olan Lee Jae-myung, seçim kampanyasına para toplamak için NFT'lere döndü. Bir Lee kampanya yetkilisi bu yılın başlarında yerel Yonhap News'e verdiği demeçte, "20'li ve 30'lu yaşlarındaki genç nesil, sanal varlıklar, NFT'ler ve metaverse dahil olmak üzere gelişen teknolojilerle ilgilendiğinden, bu tür bir bağış toplama onlara çekici gelebilir" dedi. Lee, "Geleceğin bu teknolojileri hakkındaki anlayışımızı geliştirmek ve dijital para birimleri ve NFT'lere ilişkin algıları değiştirmek için yenilikçi deneyler gerçekleştirmenin tam zamanı" diye ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ