Güney Kore Maliye Bakanı Hong Nam-Ki, kripto ticareti ile ilgili vergi makamlarından son sıkışmada, parlamento finans komitesine hükümetin kripto için bir vergi rejimi getireceğini söyledi.

Güney Kore Maliye Bakanı Kripto Para İçin Vergi Planlarını Doğruladı.

Güney Kore Maliye Bakanı Hong Nam-Ki, kripto ticareti ile ilgili vergi makamlarından son sıkışmada, parlamento finans komitesine hükümetin kripto için bir vergi rejimi getireceğini söyledi. Maliye Bakanı, vergi planıyla ilgili daha ayrıntılı bilgilerin önümüzdeki haftalarda yayınlanacağını söyledi. Güney Kore bakanlığı uzun zamandır kripto para birimiyle ilgili vergi düzenlemeleri getirmeyi planlıyor.

Bu yılın başlarında, Güney Kore hükümetinin dijital para kazanımları üzerinden % 20 vergi aldığını ve bunun Kore vergi yasası uyarınca “diğer gelir” olarak değerlendirileceği yönünde spekülasyonlara yol açtığı bildirildi. Sonuç olarak, kripto işlemleri sermaye kazanç vergisine de maruz kalmaz. Şimdi Güney Kore Maliye Bakanı hükümetin “vergi koşullarını piyasa koşullarındaki değişiklikleri yansıtacak şekilde yeniden düzenlemeye devam ettiğini, ancak şimdi vergilendirilebilir kalem ve vergi türlerinin listesini bu yıl rafine etmeye çalışıyor” diyor.

 M-cüzdan sağlayıcısı tarafından yapılan son araştırmaya göre, Childly katılımcıların % 66'sının kripto paraları vergilendirmeyi desteklediğini buldu. Ankette dünya çapında 5.750'den fazla kripto kullanıcısı vardı ve beşte bir kripto dijital varlık vergilendirmesine karşı çıkıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ