Güney Kore Maliye Bakanlığı, Kripto Para Ticareti Yasağını Desteklemeyi Reddetti

11 Ocak'ta erken saatlerde, Güney Kore Adalet Bakanlığı, 13 Aralık'tan beri çalışmalarına devam eden kripto para kararı işlemleri kapanış tasarısını hazırlamaya devam ettiğini yineledi.

Güney Kore Başsavcısı Park Sang-ki yaptığı açıklamada:

"Güney Korel Adalet Bakanlığı kripto para ve spekülasyonunu yatırımcının koruması için kontrol altına almak adı altında kripto para ticaretinin kapatılmasını düşünüyor." dedi.

FUD, Kripto Para Birimlerinin Fiyatını Artırıyor

Daha önce CCN Güney Kore hükümetinin, Güney Kore'nin Strateji ve Maliye Bakanlığını, Finansal Hizmetler Komisyonu, Adalet Bakanlığı, Adil Ticaret Komisyonu ve Finansal Denetim Komisyonu temsilcilerinden oluşan bir görev topluluğu oluşturduğunu ve bu konuyla ilgili kapsamlı bir tasarıyı hazırladığını bildirdi. Yetersiz yatırımcıların ve yabancıların Güney Kore pazarında kripto para ticareti yapmalarını etkili bir şekilde yasaklayacaklarını açıklamışlardı.

Bu hafta, birkaç ana akım medya organı Güney Koreli hükümetin kripto para ticaretini yasaklamayı planladığı duyurulmuştu. Tasarı yürürlüğe konmadan önce kongreden geçmesi gerektiği için tabi ki bu kesin bir karar değildi.

13 Aralık 2017'den bu yana yaptığı gibi, Güney Kore Bakanlığı sadece belirli borsaları kapatacak bir kanun hazırlamaktaydı. Kripto para ticaretini kısa vadede yasaklamayı planlamıyorlardı. Güney Koreli hükümet kripto para ticaretini yasaklamaya kalkışırsa, kripto para ticaretinde yabancıların yasaklanmasını içeren çeşitli düzenleyici regülasyonlar ile serbest bırakmak yerine 13 Aralık'ta bunu zaten yapabilirdi.

CCN, Güney Kore hükümetinin 20 Ocak'a kadar uygulamak istediği dört önemli düzenleyici çerçeveyi ortaya koydu.

Güney Kore'nin Strateji ve Maliye Bakanlığı basın toplantısında, yerel gazetecilere, önce Adalet Bakanlığının kripto para ticaret yasağı konusundaki haberlerini basın bildirileri aracılığıyla duyduğunu söyledi. Merkez bankası, Adalet Bakanlığı ve diğer kurumların katıldığı kripto para görev topluluğu öneriyi kabul etmedi.

Güney Koreli Strateji ve Maliye Bakanlığı, Adalet Bakanlığının önerisine katılmadığını vurguladı.

MSF, "Adalet Bakanlığının potansiyel bir kripto para ticareti yasağı konusundaki görüşlerini paylaşmıyoruz" dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ